Yeni PC'de ekrana görüntü gelmiyor

growest

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bir abime PC topladık. Birleştirmeyi aldığımız yer yaptı. Windows'u ben kuracaktim fakat PC'yi açtığımızda ekrana görüntü gelmiyor. No Signal yazıyor. Monitör bozuk değil başka PC'de denedik aynı HDMI kabloyla. Acaba sorun nedir, yardımcı olur musunuz? BIOS mu güncel değildir?

Anakart güç kablosu bağlantı soketini tam olarak takılmamış olabilir. Ben toplama bilgisayarımı ilk çalıştırmayı denediğimde bende de görünü gelmiyordu. Kasayı açıp içine bakınca toplayan adamların anakart güç kablosunu tam takmadıklarını fark edip yerine oturtmuştum. sonrasında çalışmıştı pc.
Bütün parçalar çalışıyor ama açınca ekran kartı işlemci fanı kasa fanı ışıklar vs vs
Anakart MSI mı?
Asus
@growest Peki monitör başka bilgisayarda çalışıyor mu? Ve değişen tek şey monitör müydü başka PC'ye takarken yoksa ara kablolar da farklı mıydı?
Herşey sıfır evet monitör başka pcde çalışıyor

BİOS 60 Hertz de çıkış veriyor. Bu yüzden BİOS la ilgili kısmı görmüyorsunuz. Televizyon büyük ihtimalle çok yeni nesil değilse 60 Hertz bağlantıyı destekleyecek. BİOS dan görüntü alabileceksiniz. Üreticiniz desteği getirmişse eğer bu sorunu BİOS güncelleyerek çözebilirsiniz. Eğer güncellemeyle sorun düzelmezse korkmayın. Windows BOOT edildikten sonra grafik sürücüleriniz çalıştığı andan WİNDOWS da ki görüntüyü alabileceksiniz. Bu benim düşündüğüm ihtimal. Farklı bir sorundan da kaynaklanıyor olabilir.

BİOS 60 Hertz de çıkış veriyor. Bu yüzden BİOS la ilgili kısmı görmüyorsunuz. Televizyon büyük ihtimalle çok yeni nesil değilse 60 Hertz bağlantıyı destekleyecek. BİOS dan görüntü alabileceksiniz. Üreticiniz desteği getirmişse eğer bu sorunu BİOS güncelleyerek çözebilirsiniz. Eğer güncellemeyle sorun düzelmezse korkmayın. Windows BOOT edildikten sonra grafik sürücüleriniz çalıştığı andan WİNDOWS da ki görüntüyü alabileceksiniz. Bu benim düşündüğüm ihtimal. Farklı bir sorundan da kaynaklanıyor olabilir.
Deneyeceğim teşekkürler
Maalesef olmadı

Yeni konular

Geri
Yukarı