Yeni PSU sonrası PC açılıp kapanıyor ve bazen hiç açılmıyor

Mertinanc

Decapat
Öncelikle merhaba arkadaşlar 2 gün önce 450Watt PSU mu temizledim yerine taktım güç tuşuna bastıktan 2 saniye sonra beyaz bir şekilde patladı. Ertesi gün 400Watt'lık PSU aldım taktım sıkıntısız çalıştı ama 10 15 dk sonra PSU birden elektriği kesip aniden tekrar açılıyor. Kasadaki her şey çalışıyor ama monitörde görüntü yok. 400Watt'ın az geldiğini düşündüm ama PC'de ekran kartı yok oneboard ile çalışıyor. Dünden beri PC'yi açmamıştım şu an denedim kasa çalışıyor ama monitörde görüntü yok. Ve PSU'yu hafif dokunup yukarı kaldırdığım zaman direkt elektriği kesiyor. Sorum şu önceki PSU patladığı zaman anakarta zarar verip şimdi de kısa devre yapıyor olabilir mi? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Sistem özellikleri.
Intel i5 6400.
Anakart H110M-D.
16 GB RAM.

kasa anakarta zarar verme olasılığı düşük ama olamaz da değil. Öncelikle kablo ve prizleri de kontrol etmenizde fayda var. Elektrikte de problem olabilir.

Dün akşam denedim 2 kere açıldı bilgisayar sonra hiç açılmadı. Kasa çalışıyor ekran yok. Prizde veya elektrikte sorun olduğunu sanmıyorum. Kabloda sıkıntı olduğunu düşündüm monitör kablosuyla yer değiştirdim sonuç aynı. Sanırım anakart kısa devre yapıyor. Yarın tamire götüreceğim teşşekürler.

Geri
Yukarı