Yeni RAM taktıktan sonra bilgisayar açılmıyor

Tahhatass

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar 2 GB RAM'i vardı 4 GB yaptım ama algılamadı. İşlemciyi çıkarıp taktım sonra algıladı. PC açılırken bir soru sordu yeni RAM algılandı diye. Bende y tuşuna basarak onayladım ama PC hata verdi. Yani yeni RAM'leri kullanamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• DSC_0019.JPG
    DSC_0019.JPG
    189,9 KB · Görüntüleme: 37
Uyarıda şunu diyor.
"200 Mhz veri yolu işlemcisi takılı. Bu işlemci sistem kartında desteklenmiyor."
100_BCLK : 133_DRAM
266 Mhz ediyor. 266 Mhz geçmemelisin diyor. Y ve Y tuşuna 2 kere bas.
Kurtarmıyor ise 250 falan yaparsın el ile.

Şöyle diyim. İşlemcin 200 Mhz destekliyor. Gerisi Overclock gibi bir şey oluyor.
533 Mhz takmışsın galiba. 533 Mhz ram olmuyor bu sisteme.

Bilgisayar 2 GB RAM'i vardı 4 GB yaptım ama algılamadı. İşlemciyi çıkarıp taktım sonra algıladı. PC açılırken bir soru sordu yeni RAM algılandı diye. Bende y tuşuna basarak onayladım ama PC hata verdi. Yani yeni RAM'leri kullanamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

RAM'lerin MHz değerleri uymuyor

Önceki RAM'lerin frekansı kaç MHz?
Yeni RAM'lerin frekansı kaç MHz?

Galiba eskisi 5

Uyarıda şunu diyor.
"200 MHz veri yolu işlemcisi takılı. Bu işlemci sistem kartında desteklenmiyor."
100_bclk: 133_dram.
266 MHz ediyor. 266 MHz geçmemelisin diyor. Y ve Y tuşuna 2 kere bas.

Şöyle deyim. İşlemcin 200 MHz destekliyor. Gerisi overclock gibi bir şey oluyor.
533 MHz takmışsın galiba. 533 MHz RAM olmuyor bu sisteme.

Teşekkür ederim.

Uyarıda şunu diyor.
"200 MHz veri yolu işlemcisi takılı. Bu işlemci sistem kartında desteklenmiyor."
100_bclk: 133_dram.
266 MHz ediyor. 266 MHz geçmemelisin diyor. Y ve Y tuşuna 2 kere bas.

Şöyle deyim. İşlemcin 200 MHz destekliyor. Gerisi overclock gibi bir şey oluyor.
533 MHz takmışsın galiba. 533 MHz RAM olmuyor bu sisteme.

Ama 3GB yapınca oluyor.

RAM'lerin MHz değerleri uymuyor.

Bir de bilgisayar açıldıktan 10 sn sonra kapanıyor. Format atamıyorum ne yapmam lazım eski çalışan RAM'leri kullanıyorum.

Galiba eskisi 5

Teşekkür ederim.

Ama 3GB yapınca oluyor.

Bir de bilgisayar açıldıktan 10 sn sonra kapanıyor. Format atamıyorum ne yapmam lazım eski çalışan RAM'leri kullanıyorum.

Hocam uyumlu RAM'ler almayı denemelisin aksi takdirde birbirlerine uymadığı sürece kullanamazsın, herhangi (güvenilir) bir bilgisayarcıdan alabilirsin uyumlu RAM'leri

Fotoğraf atarak anlatırsanız yardımcı olabilirim. Kapanmadan kastınız gücü kesiyor ise parçalar ısınıyor ve kapanıyordur. Veya çalıştırmayı istediğiniz sistemde parçalar uyumsuz olabilir. Beklemeli kapanıyorsa virüs bile olabilir.

Geri
Yukarı