Çözüldü Yeni RAM taktıktan sonra DisplayPort görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shenkai

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
Msi RTX 3060 12GB
Anakart
B450M PRO-S
İşlemci
Ryzen 5 3600
Yaklaşık 2 yıldır bilgisayarım var ve aynı DisplayPort kablosunu kullanıyorum. Az önce yeni bir RAM aldım ve taktım. DisplayPort'u ekran kartına tekrar taktığımda görüntü vermemeye başladı. RTX 3060'ım var ama yine de HDMI kablo girişi bulunmuyor o yüzden HDMI kablo ile de deneyemiyorum.

Çözüm
3 GB RAM'in MHz vs tekrar kontrol edin aklıma gelen yöntem bu geliyor. (3 GB ise sanırım MHz düşüktür.)
Hocam 3 GB dememiş. 2x8 yanına 1 adet 16gb eklemiş. 2x8 dual, 16 olan da single channel çalıştığı için belki hata alıyor olabilirsiniz. Ram'lerin konumlarını yani kombinasyonlarını değiştirmeyi deneyin. Mümkünse aynı marka, model ve teknik özelliklerde olmasını tercih edin.
3 GB RAM'in MHz vs tekrar kontrol edin aklıma gelen yöntem bu geliyor. (3 GB ise sanırım MHz düşüktür.)
Hocam 3 GB dememiş. 2x8 yanına 1 adet 16gb eklemiş. 2x8 dual, 16 olan da single channel çalıştığı için belki hata alıyor olabilirsiniz. Ram'lerin konumlarını yani kombinasyonlarını değiştirmeyi deneyin. Mümkünse aynı marka, model ve teknik özelliklerde olmasını tercih edin.

Çözüm
Hocam 3 GB dememiş. 2x8 yanına 1 adet 16 GB eklemiş. 2x8 Dual, 16 olan da Single channel çalıştığı için belki hata alıyor olabilirsiniz. RAM'lerin konumlarını yani kombinasyonlarını değiştirmeyi deneyin. Mümkünse aynı marka, model ve teknik özelliklerde olmasını tercih edin.

Yanlış anlamışım hocam kusura bakmayın.

Hocam 3 GB dememiş. 2x8 yanına 1 adet 16 GB eklemiş. 2x8 Dual, 16 olan da Single channel çalıştığı için belki hata alıyor olabilirsiniz. RAM'lerin konumlarını yani kombinasyonlarını değiştirmeyi deneyin. Mümkünse aynı marka, model ve teknik özelliklerde olmasını tercih edin.

Konum çözüldü hocam çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı