Yeni RAM taktıktan sonra görüntü gelmiyor

Arkadaşlar forumda bir sürü konu vardı ama bir türlü sorunumu gideremedim.

Anakartım ASUS Z170K, bu zamana kadar HyperX DDR4 8 GB 2400MHz RAM kullanıyordum. Bunu yükseltmeye karar verdim. Kullandığım RAM'in aynısından aldım HyperX DDR4 2400 MHz 8 GB. Anakarta taktıktan sonra kasa açıldığı halde ekrana görüntü gelmiyordu, eski RAM'i çıkarıp sadece yenisini denediğimde de olmadı. Diğer slotlarda da denedim olmadı. Ama sadece eskisini taktığımda sorunsuz çalışıyordu. Pek bir bilgim de yok elimde kalsın istemiyorum, şimdiden teşekkür ederim :)

Yeni RAM'de olması zor ancak RAM'in sarı uçlarını silgiyle sil sonrasında da BIOS piliin çıkar 5dakika sonra önce RAM'i sonra da BIOS pilini tak açtıktan sonra da 5dakika kadar bekle görüntü geliyor mu diye, gelmezse RAM'in arızalı.

Yeni aldığınızı çıkarıp, eskisiyle çalışıyorsa RAM arızalı demektir. Alışveriş yaptığınız sistem üzerinden yardım talep ediniz ya da arızalı sebebiyle ürünü iade ediniz.

Yeni aldığınız RAM üzerinde herhangi bir fiziksel işlem gerçekleştirmeyiniz, bahane şansı bırakmayınız.

Bilgisayarını aç, 2-3 dakika bekle. Sonra klavyenden caps-lock tuşuna bas. Sağ tarafta büyük-küçük harf ışığı var ya, 3 tane oluyor genelde o yanıp sönüyor mu bi kontrol et. Yanıp sönüyor ise sorun ekran kartında yani çıkarıp takman gerekiyor. Bende öyle olmuştu çünkü. Eğer yanıp sönmüyor ise sorun RAM'de.

Yeni RAM'de olması zor ancak RAM'in sarı uçlarını silgiyle sil sonrasında da BIOS piliin çıkar 5dakika sonra önce RAM'i sonra da BIOS pilini tak açtıktan sonra da 5dakika kadar bekle görüntü geliyor mu diye, gelmezse RAM'in arızalı.
Agalar hepsini denedim görüntü yine gelmedi yeni ram i çıkartıp bilgisayarı açınca açıldı 5-10 saniye sonra kapandı kendiliğinden sonra tekrar açıldı ve şu an sorunsuz çalışıyor, yarın eski ram i bir bilgisayarcıya götürüp çalışıp çalışmadığını sorucam. Çok üzdü bu durum beni bee 16gb ram mis gibi olacaktı :(

Agalar hepsini denedim görüntü yine gelmedi yeni ram i çıkartıp bilgisayarı açınca açıldı 5-10 saniye sonra kapandı kendiliğinden sonra tekrar açıldı ve şu an sorunsuz çalışıyor, yarın eski ram i bir bilgisayarcıya götürüp çalışıp çalışmadığını sorucam. Çok üzdü bu durum beni bee 16gb ram mis gibi olacaktı :(
Biraderim birebir aynı durumu yaşadım. RAM'in garantisi var ise yolla geri. Benim de 2 RAM'im yanınca aynı durum olmuştu. Yeni aldığım RAM'i taktığımda bilgisayar 5-6 saniye sonra kapanıp açılmıştı çalışmıştı. O RAM'i takma anakartına zarar verir. Ben ustaya götürdüğümde RAM'leri anakartı bozar diye takmamıştı. Tabii burası Azerbaycan herkes kendini düşünüyor, Türkiye'yi bilemem :D Sen onu garantisi var ise yolla geri yenisini iste.

Geri
Yukarı