Çözüldü Yeni RAM'i sisteme takınca görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jacey

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam. Bilgisayarımda MPG B550 Gaming Edge-Wi-Fi anakart mevcut. 2 slot RAM ile 8+8 kullanıyordum. 1. ve 3. yuvalar doluydu. Dün yine 8+8 Crucial marka model RAM satın aldım. Boşta olan slotlara taktım ve çalıştırdım fakat monitöre görüntü gelmemeye başladı. Bunun sebebi ne olabilir? 4. yuvaya RAM taktığımda bilgisayar açılıyor fakat 2. yuvaya takınca yani 32 GB yapınca bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor hiçbir şekilde. Şu an 24 GB RAM ile kullanmaktayım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İstediğiniz görselleri yükleyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bende olduğunda RAM'lerin yerini değiştirmiştim düzelmişti en kötü hepsini baştan çıkartın anakart kitapçığındaki talimat sırasına göre takıp dener misin?
Hocam bence BIOS ayarlarını sıfırlayıp öyle deneyin, işlemcinizde uyumlu.
Nasıl yapabileceğimi söyler misiniz? Uygulayayım onu da öyleyse. Yaptıktan sonra tekrar güncel versiyonu indirip usb bellekten son sürümü yüklememe gerek var mı? Öyle bir şey mi bu tam bilmiyorum kusura bakmayın.

Hepsi'nin özellikleri aynı mı?
Evet aynı marka model Crucial 8gb 3200mhz.

Bende olduğunda RAM'lerin yerini değiştirmiştim düzelmişti en kötü hepsini baştan çıkartın anakart kitapçığındaki talimat sırasına göre takıp dener misin?

Çözüm
Nasıl yapabileceğimi söyler misiniz? Uygulayayım onu da öyleyse. Yaptıktan sonra tekrar güncel versiyonu indirip USB bellekten son sürümü yüklememe gerek var mı? Öyle bir şey mi bu tam bilmiyorum kusura bakmayın.

Evet aynı marka model Crucial 8 GB 3200MHz.

Öncelikle bilgisayarın anakart kısmında küçük bir pil var onu çıkarıp 10 saniye bekledikten sonra geri takın, taktıktan sonra RAM'leri takıp bir daha deneyin.

Öncelikle bilgisayarın anakart kısmında küçük bir pil var onu çıkarıp 10 saniye bekledikten sonra geri takın, taktıktan sonra RAM'leri takıp bir daha deneyin.
Bios üzerinden yapabilir miyim bunu? Fiziksel olarak teması diğer seçenek olarak bıraksak olur mu?

Tabii ki onu da hemen deneyeyim umarım olur.

Geri
Yukarı