Yeni RAM'i takınca görüntü gelmiyor

Mami48

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Benim laptopum da 667 MHz 1GB ve 800 MHz 1GB olmak üzere iki RAM var. Şu an yeni RAM aldım 667 MHz 2 GB. İki RAM de CL 5 ve yeni aldığım RAM de CL5. fakat yeni RAM'i 667MHz ile beraber taksam da 800 MHz ile beraber taksam da görüntü gelmiyor. Tek başına takınca da gelmiyor. Fakat eski RAM'lari takınca geliyor. Buna göre aldığım RAM bozuk mu?

Ne güzel açıklamalar yapmış konu sahibi hayretim şaştı. RAM bilgilerini verirsen CL değerlerini ve voltaj ayarlarını ayarlamanızı yardım ederim.

Birçok DDR2 LGA 775 anakart 800MHz olsa bile 667 MHz hızında çalıştırıyor RAM'i (XMP seçeneği seçilmemiş gibi bir şey) ama nedense bu DDR2 konuları son zamanlarda artışa geçti.

2 GB olan RAM hangi slota takılıyor? Ve anakartınızın DDR2 DDR3 combo olmadığına eminsiniz değil mi? Yani açıkçası ihtimalleri düşünüyorum ama siz tek başına DDR2 2 GB olan RAM çalışmıyor diyorsunuz.

RAM'lerin hepsinin bilgilerinin yazan kağıdın fotoğraflarını çekip gönderir misiniz acaba? Başka türlü konuya hakim olamam. Eğer BIOS üzerinden yapılabilecek ayar varsa yardımcı olurum.

@Yiğitt35 sende konuya bakarsan çok iyi olur. Ben daha çok DDR3 üzerinde çalıştım. Sen DDR2 RAM profillerine aşinasın.
Hocam bir işim var şuan 1 saat sonra atabilirim fotoğrafları kusura bakmayın
@Mami48 anakartınızın modelini söylemeniz de çok yardımcı olur bize.
Laptop hocam anakart bilgisine girince emachines e725 yazıyor

1648477369911.png

Bu anakartta şimdi kaç tane RAM desteği var pek anlamadım ama bana 2 tane RAM desteği var gibi geliyor.

Şimdi jeton düştü benim. Ama çalışmamasının sebebi bozuk olması olmayabilir. RAM değerlerini görmeden bir şey diyemem ama azıcık tahmin ediyorum gibi.
Merhaba hocam geri geldim. Ne fotoğrafı atmam lazım acaba bu Arada eski Ram larimin üzerinde kağıt yok cpu z den atabilirim
Şimdi jeton düştü benim. Ama çalışmamasının sebebi bozuk olması olmayabilir. RAM değerlerini görmeden bir şey diyemem ama azıcık tahmin ediyorum gibi.
Yeni Ram Kingston KVR667D2S5/2G BU HOCAM 1.8 volt

Dosya Ekleri

• IMG_20220328_180400.jpg
    IMG_20220328_180400.jpg
    317,6 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20220328_180421.jpg
    IMG_20220328_180421.jpg
    308,2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
RAM'i imkan varsa götürüp bilgisayarcıya denettirebilirsiniz ya da elinizde onunla uyumlu bilgisayar varsa bir de ona takıp kendiniz deneyebilirsiniz. Benim de başıma böyle bir durum gelmişti, LG X130'a 2 GB DDR2 RAM almıştım yine Kingston marka çalışmamıştı sistem. Dedim bir de Eee PC701'e takayım çalışıyor mu diye, onda da çalışmamıştı. RAM'in bozuk olma ihtimali var. Yine de RAM'in sarı kısımlarını silgi ile silip tekrar deneyebilirsiniz, bu arada RAM'in doğru bir şekilde oturduğuna da emin olmalısınız.

RAM'i imkan varsa götürüp bilgisayarcıya denettirebilirsiniz ya da elinizde onunla uyumlu bilgisayar varsa bir de ona takıp kendiniz deneyebilirsiniz. Benim de başıma böyle bir durum gelmişti, LG X130'a 2 GB DDR2 RAM almıştım yine Kingston marka çalışmamıştı sistem. Dedim bir de Eee PC701'e takayım çalışıyor mu diye, onda da çalışmamıştı. RAM'in bozuk olma ihtimali var. Yine de RAM'in sarı kısımlarını silgi ile silip tekrar deneyebilirsiniz, bu arada RAM'in doğru bir şekilde oturduğuna da emin olmalısınız.
Hocam iade edeceğim. Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı