Yeni RAM'i takınca görüntü gelmiyor

Ram’lerin bir tanesi slot2 ye diğeri slot4 e takılı olsun bitişik takmayın. Anakart üzerindeki bios pilininin yanında kulakçık tarzı bir şey olması lazım ittirince kendini atar. Yoksa ucu yumuşak bir şeyle çıkarıp 5 dakika sonra geri takın.

RAM’lerin bir tanesi slot2'ye diğeri slot4'e takılı olsun bitişik takmayın. Anakart üzerindeki BIOS pilininin yanında kulakçık tarzı bir şey olması lazım ittirince kendini atar. Yoksa ucu yumuşak bir şeyle çıkarıp 5 dakika sonra geri takın.

Slot denedim olmadı o peki pili çıkarırken PC'nin gücünü keseyim mi
Pili çıkarıp RAM'i mi takayım yoksa pili çıkarıp 5 dk bekleyip tekrar taktıktan sonramı RAM'i takayım.
RAM’lerin bir tanesi slot2'ye diğeri slot4'e takılı olsun bitişik takmayın. Anakart üzerindeki BIOS pilininin yanında kulakçık tarzı bir şey olması lazım ittirince kendini atar. Yoksa ucu yumuşak bir şeyle çıkarıp 5 dakika sonra geri takın.

BIOS pili saat piline benzeyen şey değil mi?

Slot denedim olmadı o peki pili çıkarırken PC'nin gücünü keseyim mi
Pili çıkarıp RAM'i mi takayım yoksa pili çıkarıp 5 dk bekleyip tekrar taktıktan sonramı RAM'i takayım.

BIOS pili saat piline benzeyen şey değil mi?

Evet google’a bios pili yazın. Tabiki gücü komple kesin. Psu’nun kapatma düğmesi varsa kapalı konumda yapın. Çıkarıp bir kaç dakika sonra geri takıp pc’yi çalıştırın.

Zarar verecek bir işlem değil. Kaldıki bios pilinin zaman zaman değişmesi gerekebiliyor bazı durumlarda. Ram ile alakalı değil. Bios’u resetleyecek bu işlem. Ben sistemi ilk topladığımda aynısı başıma gelmişti bios güncellemesinden sonra bahsettiğim işlem ile sorunu çözdüm.

Zarar verecek bir işlem değil. Kaldı ki BIOS pilinin zaman zaman değişmesi gerekebiliyor bazı durumlarda. RAM ile alakalı değil. BIOS’u resetleyecek bu işlem. Ben sistemi ilk topladığımda aynısı başıma gelmişti BIOS güncellemesinden sonra bahsettiğim işlem ile sorunu çözdüm.

Maalesef işe yaramadı.
Anakartını ve RAM´in modelini varir misin? Yardımcı olim.

Pardon anakart M4A79
Özellikler:
Riverbed RB420-00030-01.
M4A79 Deluxe motherboard.
AMD Phenom(tm) II X3 720 Processor 2.81 GHz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı