Yeni RAM'leri Taktıktan Sonra Mavi Ekran Hatası

Bektas26

Hectopat
Daha fazla  
1 ay önce netten PC almıştım. RAM'in teki arızalı çıktıydı. Yenisiyle değiştirttim, yeni RAM'leri taktıktan sonra mavi ekran almaya başladım. Tek RAM kullanırken sorun yoktu. Yarım saat ya da 1 saate mavi ekran veriyor. Sizce sorun RAM'den mi kaynaklı?

Minidump dosyaları: Minidumplar.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
IMG_20171113_224923_1510666630744_1.JPG

Zaten yeni RAM'leri taktığım da mavi ekran vermeye başladı , konuyu anlamadın galiba.

Yeni konu açmak gereklimiydi bilmiyorum ama elimdeki pc yi garantiye gönderdim sorundan dolayı yeni ram takıp test edip gönderdiler.Dalga geçer gibi yapmamışlar gene aynı mavi ekran veriyor sizden ricam yeni minidumplara bakabilirmisiniz ? Minidump.rar
@claus
Yardımcı olacaksa işlemci-bellek grafikleri var pc geldiğinde buldum onlarıda atarım.

@Murat5038 siz bakabilirmisiniz rica etsem?

İmzamdan Aida64 sonucunu paylaşın. Bilgisayar hiç açılmıyorsa BIOS'dan XMP profili 1.3 seç ve hızı 2400 olsun.
RAM'ler uyumsuz o yüzden RAM'leri XMP ile veya manuel OC ile yükseltmen gerekli. RAM'leri yeni aldıysan geri verip veya değiştirip 1600MHZ olanlardan alın.

Buyrun yeni.rar
Pc açılıyor belli zamanlarda mavi ekran veriyor, başka bi sorun vardır diye bugün oluşan minidumpları da yükledim.Bi kaç sorum olucaktı mavi ekran haricinde chrome da çökme yada kendi kendine kapanma
oluyor microsof edge de sayfa yenileme felan ve oyunlar varken çalışmayı durdurdu diyordu bu sorunlar ramlerin uyumsuzluğundan dolayımı ? Ramleri oc yaparsam garanti bozulur mu ?

Şuan baktım xmp profili 1-3te ve ram ler 2400 Mhz te çalışıyor 1600 e mi düşüreyim? Uzun oldu kusura bakmayın.

Yalnız servisten geldiğinde format atılmış olarak gelmişti hiç bişey yüklü olmadığı halde mavi ekran veriyordu, ilk açtığımda bile mavi ekran gelip masaüstü geldi.Yinede format mi atıyım?

Tamamdır atip haber edicem cevaplarınız için teşekkürler :)

@Murat5038 Format attım uğraşlar sonucu herhangi bi program ve sürücü yüklemedim güncelleştirme bile.Sizi bekliyorum :)

@Murat5038 Hocam rahatsız ediyorum ama cidden sizden başka bakan yok. Format attım ne yapmamı istersiniz ona göre degişim için gönderiyim yada ramlerin hızını 1600 e düşürsem sorun ortadan kalkar mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı