Yeni RTX 3050 laptopta düşük performans

İşletim sistemi
Windows 11

flashking

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
512 GB
Ekran kartı
RTX 3050 4 GB
İşlemci
İntel Core i7 11800h
Selam arkadaşlar, henüz 2-3 hafta önce ASUS'un TUF Gaming FX506HCB-HN208 laptopunu aldım. RTX 3050 4 GB ekran kartı ve i7-11800h işlemci var. YouTube'dan bakıyorum adamlar GTX1650 ile benden daha yükses performans alıyor. Örneğin CS:GO ve Valorant'ta en yüksek ayarlarda 130-140 FPS civarı alıyorum. Bütün sürücü güncellemelerini yapıyorum ve BIOS'um da yine aynı şekilde en güncel sürümünde. Ayrıca bilgisayar açılırken de ilk önce ekrana logo geliyor sonra siyah ekran geliyor, laptopu tekrar kapatıp açıyorum bu sefer açılıyor. Her açılışta böyle olmuyor ancak 5 açılışta 1 falan bu hatayı tekrarlıyor. Yine ASUS laptopta benimle aynı sorunu yaşayan kullanıcılar olmuş forumda gördüğüm kadarıyla. Sizce yetkili servise vermeli miyim ve çözüm öneriniz var mıdır?

Açılıştaki problemlere bir şey diyemem ancak örneklendirdiğiniz oyunlardaki performans artışı benim cihazımda çift kanal ram yaptıktan sonra inanılmaz değişti. Örneğin LOL'de 200 le açılıp 130'lara kadar düşen performans çift kanal yaptıktan sonra 400'le açılıp 200'lerde gezinmeye başladı.

Geri
Yukarı