RTX 3050 laptopta düşük FPS

Ther

Hectopat
Selam,
ASUS TUF A15 laptopumda düşük FPS sorunu yaşadım, öncelikle Hitman2'de 20 FPS aldım ve GPU 210 MHz ile hiç kullanılmadı, dahiliyi kullandı galiba ve 20 FPS aldım ayar fark etmeksizin. Daha sonra Mafia De'de orta ayarlarda 30-50 FPS aldım ve GPU kullaniliyordu, Shadow of the TR'de de orta yüksekte falan 40-60 arası alıyordum. Bu iki oyunda internetteki testlere göre 5-10 FPS az alıyorum bunun sebebi nedir? (testteki işlemciler 11400H-5600H iken benimki 4600H) ve RAM 8 GB. Ama Hitman'da nedenini anlayamadım. Sizce sorun var mı? İade edeceğim ona göre. Sıcaklık değerleri Max 85 oldu işlemci o da indi hemen.

Selam ther,
Öncelikle bu tarz bilgisayarların masaüstünden farkı yok şarj aleti takılı değilken bunları yaşadıysan batarya modu tasarruf olarak ayarlanmış olabilir, bilgisayarının tam modeli ASUS driver kısmında aratarak BIOS Update yapmanı tavsiye ederim öncelikle. Bu yaşadığın sıkıntı donanımsal değil yazılımsal olduğunu düşünüyorum Windows güncelleştirmelerini denetlemeni işlemci ve ekran kartı yazılımlarınıda günleştirip tekrardan dene.

Uzun süre ASUS TUF Gaming laptop kullandım ve maalesef hiçbir zaman sana istediğin performansı tam anlamıyla veremiyor.

Selam ther,
Öncelikle bu tarz bilgisayarların masaüstünden farkı yok şarj aleti takılı değilken bunları yaşadıysan batarya modu tasarruf olarak ayarlanmış olabilir, bilgisayarının tam modeli ASUS driver kısmında aratarak BIOS Update yapmanı tavsiye ederim öncelikle. Bu yaşadığın sıkıntı donanımsal değil yazılımsal olduğunu düşünüyorum Windows güncelleştirmelerini denetlemeni işlemci ve ekran kartı yazılımlarınıda günleştirip tekrardan dene.

Uzun süre ASUS TUF Gaming laptop kullandım ve maalesef hiçbir zaman sana istediğin performansı tam anlamıyla veremiyor.
Hocam çok sağ olun, şarjda cihaz ve tüm güncellemeler tam sadece BİOS güncel değil. İşin garibi diğer oyunlarda yine olması gerekene bazen ulaşıyor yakın değerler verebiliyor ama Hitman'da öyle değil. Oyunlar korsan bu arada, oyunda sorun vardır herhalde sizce? Olsa hepsinde olurdu çünkü. İlerde 8 RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum. Şimdilik böyle devam. Siz nasıl problemler yaşadınız ve tavsiyeleriniz neler, 8 günüm var, sizce iade edeyim mi? Sınav haftası şu sıralar, pek oyun da oynayamadim ama Furmark testlerinde falan sonuçları standartti. Bakalım, uzunca her şeyiyle bir açıklama her soruma cevap gelirse çok sevinirim, çok çok sağ ve var olun.

O bilgisayarda söylediğiniz hiçbir oyunda 80-90 FPS aşağısı almaması lazım bazen o gücü verip bazen vermiyorsa temiz bir sıfırlayın bilgisayarı sonrasında ilk başta bütün Windows güncellemeleri bitene kadar yapmaya devam edin ardından uygulamalarınızı kurup test edin ve lütfen korsan oyunlarla bu testleri yapmayın bilgisayarınızı virüs yuvasına çevirmeyin. Hala aynıysa iade edebilir ya da bir uzmana somut bir şekilde gösterebilirsiniz.

O bilgisayarda söylediğiniz hiçbir oyunda 80-90 FPS aşağısı almaması lazım bazen o gücü verip bazen vermiyorsa temiz bir sıfırlayın bilgisayarı sonrasında ilk başta bütün Windows güncellemeleri bitene kadar yapmaya devam edin ardından uygulamalarınızı kurup test edin ve lütfen korsan oyunlarla bu testleri yapmayın bilgisayarınızı virüs yuvasına çevirmeyin. Hala aynıysa iade edebilir ya da bir uzmana somut bir şekilde gösterebilirsiniz.
Yani hocam 80-90 değil de olması gerekenden 5-10 az veriyor. Bazen drop da yiyor. Umarım RAM takviyesi ile düzelir. Oyunla alakalı olduğunu düşünüyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı