Yeni Ryzen 7000 İşlemcilerin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
AMD-Ryzen-7000-Islemci-Zen-4.jpg

Intel ve AMD, 2023 yılıyla birlikte yeni işlemcilerini duyurmaya, mevcut platformlarını genişletmeye hazırlanıyor. Yaklaşan Zen 4 işlemcilerin tüm teknik özelliklerini ve fiyatlarını zaten öğrenmiştik. Kırmızı ekip, AM5 soketi için üç yeni çip piyasaya sürüyor: 12 çekirdekli Ryzen 9 7900, 8 çekirdekli Ryzen 7 7700 ve 6 çekirdekli Ryzen 5 7600. Sızdırılan slaytlar, “X ekini taşımayan” üç […]

Devamı: Yeni Ryzen 7000 İşlemcilerin Çıkış Tarihi Belli Oldu
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ryzen 7600 ve Wraith Stealth mı? O soğutucuyla o işlemcinin soğuyacağını hiç sanmıyorum.

Ryzen 1600 ile 2600 Cooler Master üretimli ve bakır tabanlı Wraith Spire ile gelirken son üç nesildir AMD bu teneke parçasını layık görüyor.

Ryzen 5 7600 ve Wraith Stealth mı? Wraith Stealth ile o işlemcinin soğutulabileceğini hiç sanmıyorum.
Ryzen 1600 ile 2600 Cooler Master üretimli ve bakır tabanlı Wraith Spire ile gelirken son üç nesildir AMD bu teneke parçasını layık görüyor.
Ben soğutucu koymalarını bile manasız buluyorum. Stok soğutucuların önceki Ryzen serilerindeki bazı işlemcileri makul olmayan ama sistemi kapatmayacak sıcaklıklarda çalıştırdığı biliniyordu. Yeni seride Eco Mode'u aktif etmeden sıvı soğutmalar bile S.O.S veriyor ki bu hareket kanımca kutu israfıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı