Yeni sipariş verilen Kingston 8 GB Stick sorun çıkarır mı?

burakaaa

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3 kullanıyorum.
Guncelde Samsung 8 GB DDR4 3200MHz 22CL tek RAM'i takili.

Bugün Lenovo'nun kendi sitesinden uyumluluk testi sonucunda Kingston 8 GB 3200MHz DDR4 20CL RAM sipariş ettim. Uyum konusunda sorun yasar mi sizce? Teşekkür ederim.

Birebir aynı RAM'i bulmanız zaten neredeyse imkansız.

Uyum konusunda ise büyük ihtimal sorun çıkmaz. Kendimden örnek vermem gerekirse; 2017'de 8 GB 2400 MHz belleği, 16 GB yapmak için Crucial 8 GB 2400 MHz alıp taktım. (Kendi üzerindeki SK Hynix) Tek bir mavi ekran bile almadım.

Son düzenleme:
Tıpkısının aynısı olmadığı sürece bütün RAM'ler sıkıntı çıkarabilir ama aynı CL değerinde alsanız daha uyumlu çalışabilir farklı olana göre. Kararlılık problemleri çıkabilir veya sistem hiç açılmayabilir de.

Trendyolda aldigim saticida 3200 mhz cl20 yaziyor. CL degerlerinin farkli olmasi sorun cikartabilecek bir durum degilmis ancak uyumsuz olma ihtimali oluyormus yinede. Sanirim bekleyip gorecegim, birde daha once hic yapmadim kendim acip takmam daha mi mantikli yoksa teknige mi gotursem? Guvenemiyorum teknik servislerede

Trendyolda aldigim saticida 3200 mhz cl20 yaziyor. CL degerlerinin farkli olmasi sorun cikartabilecek bir durum degilmis ancak uyumsuz olma ihtimali oluyormus yinede. Sanirim bekleyip gorecegim, birde daha once hic yapmadim kendim acip takmam daha mi mantikli yoksa teknige mi gotursem? Guvenemiyorum teknik servislerede
Sistemin kasasını açabiliyorsanız internetten video izleyip takın zor değil.

Geri
Yukarı