Yeni sistem aldıktan sonra yapılması gerekenler nedir?

Recep1907

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar,

Yeni bir sistem aldım. İlk bilgisayarım. Sürücüleri güncellemem gerekiyor mu?
Neler yapılacak hiç bilmiyorum. Yardımcı olabilecek birileri çıkar mı?

Intel Core i3 10100F 3.60GHz 6MB önbellek 4 çekirdek 1200 14nm işlemci.
Gigabyte H410M h V3 2933MHz DDR4 soket 1200 M.2 HDMI VGA mATX anakart.
Gigabyte GeForce GTX 1650 D6 OC 4G 4 GB GDDR6 128 bit ekran kartı.
Sılıcon Power 16 GB (2x8GB) xpower turbine RGB gri 3200MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.
Kioxia Exceria 480GB SATA 3.0 2.5 SSD (555MB okuma / 540 MB yazma)
Thermaltake H330 tempered glass 650W 80+ USB 3.0 mid Tower kasa.
Philips 23.8 242E1GAJ-01 144Hz 1ms HDMI DP VA FHD FreeSync Premium Gaming monitör.

Sanırım DA-MD3 almışsınız hocam hayırlı olsun. Sürücüleri güncellemekle başlayabilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam.
Sürücülere girip baktığımda sürüm güncel diyor ama web sitesinde yeni bir sürüm olabilir yazısı çıkıyor. Tek tek girip sürümleri kontrol mu etmem gerekiyor ?

Teşekkür ederim hocam.
Sürücülere girip baktığımda sürüm güncel diyor ama web sitesinde yeni bir sürüm olabilir yazısı çıkıyor. Tek tek girip sürümleri kontrol mu etmem gerekiyor ?

Hocam tek tek yazmaya uğraşmak yerine attığım video işinizi görür. Detaylı ve temiz iş çıkartmış.

İşlemciyi vs. Windows Update zaten son sürüm yapıyor diye biliyorum. Fakat ekran kartı için aynı şey bazen olmayabiliyor. GTX 1650 için GeForce Experience indirirseniz otomatik olarak son sürüme güncelleyecektir. Ayrıca güncelleme gelmeye devam ettikçe haber verecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video tam aradığınız video. 🙂
Hocam W10 Pro yüklü geldi. Ama deneme sürümü yazmıyor. Ürün kimliği her şeyi yazıyor. Kendim mi kurmalıyım yoksa bu şekilde devam mi etmeliyim ?

Hocam W10 Pro yüklü geldi. Ama deneme sürümü yazmıyor. Ürün kimliği her şeyi yazıyor. Kendim mi kurmalıyım yoksa bu şekilde devam mi etmeliyim ?

Hazır yüklü gelen hiç bir şeyi sevmem. Kendin sıfırdan kurup videoda ki işlemleri uygularsan en temizi.

Hatta formata geçmeden önce aşağıda ki video ile format USB'si nasıl hazırlanır onu da öğrenebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı