Yeni sistem alınınca yapılması gerekenler nedir?

Bu arada virus programı çok gereksiz bence windowsun kendi anti virüsü yeterli zaten her önünüze gelen exe'yi açmıyorsanız. Antivirusler daha çok kendileri virüs gibi zırt bırt popup falan çıkıyor.
Freedos olarak alacaktım. Windows kurmayı biliyorum. Babamı ikna edemedim. Israr etti Windows alalım diye. Normalde lisans çok pahalıydı. Böyle bir yöntem uygulamak zorunda kaldık.

Yani bilgisayardan anlamayan biri için bence çok iyi bazıları başlangıç programlarını bile ayarlamayı unutuyor sonra PC yavaşladı diyip moralleri bozuluyor.
Hocam başlangıçta bir sürü program var hepsini kapatayım mı?

17075797344748312976933590488338.jpg

Defender çöp. Virüsleri bulsa bile silemiyor. Kaspersky gibi adamakıllı AV kurmak şart.
Siz bilirsiniz hocam, ben şahsen yaklaşık 10 yıldır hiçbir antivirus kullanmayıp hiç virüsede rastlamadım internetten çok şey indiriyorum bu arada. Çok şüpheli bir şeyse indirmem zaten, çoğu zaman virustotal ile taratıyorum.

Hocam başlangıçta bir sürü program var hepsini kapatayım mı?

Eki Görüntüle 2112635
Kendiniz ne kullanıyorsanız ve sistemin çalışması için gerekenler dışında kapatın mesela onedrive boş gibi.

Siz bilirsiniz hocam, ben şahsen yaklaşık 10 yıldır hiçbir antivirus kullanmayıp hiç virüsede rastlamadım internetten çok şey indiriyorum bu arada. Çok şüpheli bir şeyse indirmem zaten, çoğu zaman virustotal ile taratıyorum.
Konu sahibi crack oyun oynayan birisi sanırım. Daha önceki konularda görmüştüm. Windows defender yetersiz kalır crack oyun oynayan biri için. Fazladan antivirüsten zarar gelmez.

Kendiniz ne kullanıyorsanız ve sistemin çalışması için gerekenler dışında kapatın mesela onedrive boş gibi.
Hiçbirini bilmiyorum ki ne işe yarıyor. Ama onedrive kullanmam.

Merhaba. Bugün yeni sistem geçti elime. İçine virüs programı kurmak için Windows 11 deneme sürümü kurdular. Tek yaptığım şey bunu aktifleştirmek ve Chrome kurmak. Driverlar falan yüklü. Başka ne yapmalıyım?

Önereceğim uygulamalar şunlar:
Discord
Spotify
Adobe Photoshop
Adobe Premiere
Adobe Acrobat reader
uTorrent
ShareX

Konu sahibi crack oyun oynayan birisi sanırım. Daha önceki konularda görmüştüm. Windows defender yetersiz kalır crack oyun oynayan biri için. Fazladan antivirüsten zarar gelmez.
Bilinen repack sitelerinden indirirse ondanda sıkıntı oluşmaz bende 3 senedir doğru düzgün single oyun almadım ama çok anlamayan biri kurabilir tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı