Yeni sistem düşük FPS veriyor

lVoLBieXl

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar hemen hemen yeni ama nedense oyunda çok kötü drop yiyor. FPS 50-80 civarına düşüyor. Oynadığım oyun ise Fortnite. Ortalama 130-150 FPS civarı alıyorum ama hep drop giriyor. Bu neden böyle? Beni çok korkutuyor parça bozuk falan mı diye. 1 kaç hafta önce düşük FPS aldığımı düşünüp bende fazladan bulunan aynı kartı taktım. Acaba tak çıkar yaptım diye mi böyle? Yoksa kart mı bozuk? Kartı teste soktum (doğru test yaptıysam tabii) bir sorun çıkmadı. Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar o kadar para verdim böyle olması zoruma gidiyor ve sistemi sırf Fortnite için topladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayar hemen hemen yeni ama nedense oyunda çok kötü drop yiyor. FPS 50-80 civarına düşüyor. Oynadığım oyun ise Fortnite. Ortalama 130-150 FPS civarı alıyorum ama hep drop giriyor. Bu neden böyle? Beni çok korkutuyor parça bozuk falan mı diye. 1 kaç hafta önce düşük FPS aldığımı düşünüp bende fazladan bulunan aynı kartı taktım. Acaba tak çıkar yaptım diye mi böyle? Yoksa kart mı bozuk? Kartı teste soktum (doğru test yaptıysam tabii) bir sorun çıkmadı. Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar o kadar para verdim böyle olması zoruma gidiyor ve sistemi sırf Fortnite için topladım.

Fortnite optimizasyon sıkıntısı var 1660 Ti var bende de 100 FPS drop yiyorum 20 FPS'e kadar performans moduna al bende işe yaradı 200-250 FPS oldu şimdi. DirectX 12 de deneyebilirsin istersen o da daha stabil DX11'e göre.

Fortnite optimizasyon sıkıntısı var 1660 Ti var bende de 100 FPS drop yiyorum 20 FPS'e kadar performans moduna al bende işe yaradı 200-250 FPS oldu şimdi. DirectX 12 de deneyebilirsin istersen o da daha stabil DX11'e göre.
Hocam ben bir kere performansı denemiştim yanlış değilsem yine aynı sıkıntı vardı. Şimdi yine deniyecem zaten fps sıkıntı değil drop girmesi sıkıntı.

Hocam ben bir kere performansı denemiştim yanlış değilsem yine aynı sıkıntı vardı. Şimdi yine deneyeceğim zaten FPS sıkıntı değil drop girmesi sıkıntı.

Önce DX12 deneyin sonra performans deneyin ben de o zaman düzeldi. İlk performans yapmıştım ben de aynıydı sonra DX12 aldım denedim olmadı. Ben de performansa aldım bu sefer düzeldi bende.
Eskiden çok güzeldi ne kasma ne drop.

Ne olduysa bu chapter 2'den sonra oldu zaten.

Önce DX12 deneyin sonra performans deneyin ben de o zaman düzeldi. İlk performans yapmıştım ben de aynıydı sonra DX12 aldım denedim olmadı. Ben de performansa aldım bu sefer düzeldi bende.

Maç bitsin deneyeceğim aktif olursanız sonuçları söyleyeceğim.

Evet evet hatta 10.sezonda 150 200 FPS alırken chapter 2 1.sezon geldiği gün 30 FPS alıyordum.
Sonrada bıraktım oyunu.

Aynen ya hocam bir de performansa gözümü alıştırmak istemiyorum ama olursa mecbur yapacaz

Ben de ayda yılda bir oynuyorum artık adamla box fighta girdim geçen gün tam duvarı editlerken duvarı açtım FPS düşmesi yedim adam öldürdü beni delirdim.

Oyun benim için sezon 10'dan sonra bitmiştir.
Gerek haritanın değiştirilmesi gerek saçma sapan karakterler eklenmesi gerek aşırı pahalı v bucks.
Gerek çoğu güzel silahların kaldırılması gibi gibi şeyler.
Tabi 1.5k saat oynadıktan sonra bırakmak zor oldu.

Oyun benim için sezon 10'dan sonra bitmiştir.
Gerek haritanın değiştirilmesi gerek saçma sapan karakterler eklenmesi gerek aşırı pahalı v bucks.
Gerek çoğu güzel silahların kaldırılması gibi gibi şeyler.
Tabi 1.5k saat oynadıktan sonra bırakmak zor oldu.
Benimde 1.5 k saatim var tam bırakacak duruma geldim bende chapter 2 de Her sezon geldiğinde bu sefer düzelecek umuduyla ve o kadar emek verdiğim için bırakmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı