Yeni Sistem Güç Kendi Kendine Kesilip Kapanıyor

Hakan Bulut

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba ;
Sistemim yani eski kasama 4 adet yeni donanım aldım.

AMD FX 8320 x8 16 MB Önbellek AM3+ İşlemci
MSI 970A-G43 2133 Mhz AM3+ (O.C.) Anakart
WD 3.5" 7200 RPM 1 TB HDD
Kingston Hyperx 8 Gb Tek Modül CL9 1600 Mhz RAM

Eski sistemimden ise kullandığım bileşenler ;
Kasam
350w PowerSupply
Nvidia Geforce GT 420 128 bit 2 GB ekran kartı
DVD-ROM

Sorunum ise şu ;
Bilgisayarı açtıktan bir süre sonra kasanın sesi artıyor ve sonunda güç kesiliyor . Kasanın ön panelindeki başlat düğmesi yani power tuşunun mavi ışığı yanıp sönüyor yada reset atıyor . Reset'ten sonrada birkaç dakika sonunda sonuç yine güç kesintisi oluyor . Sıradan kullanım değil ama genellikle utorrent programını açtığımda örneğin ve sistem biraz kullanmaya başlasa kapasitesini hemen ses artuyor ve güç kesiliyor . İşlemcinin bozuk olmasından yada PowerSupply'nin yetmemesinden şüpheleniyorum . Vatan Bilgisayar'dan aldım parçaları ve RAM bozuktu değiştirildi . Bu sorun içinde tekrar Vatan Bilgisayara gönderdim ama bir sorun bulamadıklarını , bilgisayarın açık bırakılmasıan rağmen mağazada kapanmadığını söylediler sanırım hiçbir işlem yaptırmadılar . Sizce neden olabilir , alalı 3 hafta oldu ama doğru dürüst kullanamadım hala . Bu arada işletim sistemi Windows 8.1 PRO x64 . Dediğim gibi sistem çok az zorlansa , ekran kartı hariç gerçekten güçlü bir sistem ve kapasitesinin %10'unu kullansa bir işlemde hemen kapanıyor . Lütfen yardım .

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı