Yeni Sistem i9 9900K - MSI MEG Z390 ACE - RTX 2080

• Konuyu başlatan oogzz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 109
  • Görüntüleme 17B
Herkese merhabalar, kendi uzun zaman sonra sistemimi değiştirmem gerektiği kanısına vararak kendime yeni bir sistem kurdum. Hem iş anlamında hem de oyun anlamında beni mutlu edeceğini düşündüğüm bilgisayarımla ilgili sizin istediğiniz testleri yapmak isterim. Merak ettiğiniz yapmamı istediğiniz bir şey olur ise çekinmeden sorun lütfen.

Malzeme listem ile başlıyayım konuya.

6550ed31edf4df275233a999158ff89b.jpg

• INTEL i9 9900K İşlemci
  • MSI MEG Z390 ACE Anakart
  • MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO
  • Samsung 970 EVO NVMe M.2 500 GB SSD
  • Sandisk SSD Plus 240GB HDD
  • Seagate 4TB Barracuda HDD
  • Corsair Vengeance RGB Pro 8*4 GB 3600 Mhz Ram
  • Corsair H100i Pro RGB İşlemci Soğutucu
  • Corsair K70 RGB Mk2 Klavye
  • Corsair Glaive Rgb Mouse
  • Corsair MM300 Mouse Pad
  • Cooler Master MasterGel Pro Termal Macun
  • Cooler Master Masterfan Pro 140 Air Flow FAN (Egzos)
  • Cooler Master Masterfan Pro 120 Air Balance FAN (2 Adet H100 için)
  • Cooler Master Vertical Holder
  • Cooler Master H500P Mesh Kasa
  • Evga Supernova 1000W G3 Gold Güç Kaynağı

Kurulum aşamasından bazı kareler

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

WhatsApp Image 2018-12-27 at 14.49.29.jpeg

1221-png.357056

Sonuç :

8.jpg

b43bbbf79af80178d88a4038517e8d4b.jpg

9.jpg

14.jpg

Sistemimde kullandığım her parçanın neden diye sorduğunuzda bende bir cevabı mutlaka vardır. O yüzden hiç çekinmeden neden bu değil de bu diyebilirsiniz. Umarım beğenirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1221.PNG
    1221.PNG
    280,3 KB · Görüntüleme: 3.527
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bendede aynı anakarttan var. MSI Mystic Light üzerinden anakart, corsair ram ve sıvı soğutucunun RGB ışıklarını senkronize etmek istiyorum. Fakat ramlar Mystic Light üzerinde gözükmüyor. Sebebi nedir ?

@onurunlu37 Corsair RGB RAM kullanıyorum, ve bu RAM'lerin ışıkları iCUE üzerinden kontrol ediliyor.

Mystic Light'a bildiğim kadarıyla direk bağlanmıyor, Corsair Link aracılığıyla bağlanıyor olabilir. YouTube a bakabilirsiniz.

Konudan bağımsız olacak ama masanızı hazır mı aldınız yoksa yaptırdınız mı?

Masa IKEA da satılıyor. Bekant.

Ben de kullanıyorum, tavsiye ederim. Çok sağlam bir masa. (y)

@onurunlu37 Corsair RGB RAM kullanıyorum, ve bu RAM'lerin ışıkları iCUE üzerinden kontrol ediliyor.

Mystic Light'a bildiğim kadarıyla direk bağlanmıyor, Corsair Link aracılığıyla bağlanıyor olabilir. YouTube a bakabilirsiniz.

Masa IKEA da satılıyor. Bekant.

Ben de kullanıyorum, tavsiye ederim. Çok sağlam bir masa. (y)
Çok teşekkür ederim.
Öncelikle güle güle kullanmanız dileğiyle.Dizüstü bilgisayarınız marka ve modelini sorabilir miyim?
rsz_img_8485.jpg

Son düzenleme:
Hayırlı olsun İyi günlerde Kullan Kardeşim.Bilgisayar masanızın markasını modelini öğrenebilirmiyim acaba.

İkea Bekant

@oogzz bey merhaba. Aynı masadan ben de almayı düşünüyorum. Sizdeki 160 cm olanı mı, 140 cm olanı mı? IKEA Berkant'tı dimi?

İkea Bekant 160 cm

Hocam bendede aynı anakarttan var. MSI Mystic Light üzerinden anakart, corsair ram ve sıvı soğutucunun RGB ışıklarını senkronize etmek istiyorum. Fakat ramlar Mystic Light üzerinde gözükmüyor. Sebebi nedir ?

Benim sistemimde mystic light ram ve corsair mouse a müdahale edebiliyor. Ancak h100i ve klavyeye müdahale edemiyor.

1570917237999.png

@onurunlu37 RAM'lerin Mystic Lighting ile alakası yok. Corsair CUE Software i indirmelisin.

Corsair icue ve mystic light oluyor.

ramlar Mystic Light ile kontrol ediliyor. Ancak Corsair sıvı soğutma RGB ışıkları Mystic Light üzerinde gözükmüyor. Bende İCUE üzerinden ayarlıyorum.

Evet mystic light görmüyor.

Konudan bağımsız olacak ama masanızı hazır mı aldınız yoksa yaptırdınız mı?

İkea bekant

Çok teşekkür ederim.
Öncelikle güle güle kullanmanız dileğiyle.Dizüstü bilgisayarınız marka ve modelini sorabilir miyim?
Eki Görüntüle 446687

Microsoft Surface Pro 4 laptop

Konuyu çok dağıtmak da istemiyorum arkadaşa saygısızlık olmasın fakat godlike gereksiz parahalı bence :) ayrıca godlike yerine aorus extreme alırım eğer alacak olursam ki şu an itibariyle aorus master almış bulunmaktayım. Fakat meg z390 ace ile arasında kalmıştım fiyat olarak aynı seviyedeydi.
kardeşim tavsiyen nedir? ace mi master mı? hangini alayım? 9900kf işlemci var. ve gigabyte 2080 ekran kartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı