Yeni Sistem Isınma Sorunu

Aloha87

Hectopat
Yer
ADANA
Daha fazla  
Meslek
EGM
Daha önce sistem yükseltme için yardım istemiştim, o işi hallettim çok şükür. i5 4690K ve GTX 1070 sistem yükseltme - Technopat Sosyal
Yeni sistem topladım:
* R7 2700X
* MSI X470 PRO CARBON
* HYPERX 16 GB 3200MHZ RAM
* Samsung 970 Pro Nvme 512GB M2

Fakat sanki sistemim fazla ısınıyormuş gibi geliyor. Bir de diğer arkadaşların paylaştığı değerleri görünce daha da endişeleniyorum. sıcaklık değerleri:
SENSÖRLER.jpg

Bir sıkıntı var da ben mi görmüyorum çözemedim. RAM'ler 3200MHz'de çalışıyor. OC yok. Ayrıca bu sisteme sıvı soğutma gerekir mi?
NOT: Adana'da yaşıyorum, odadaki sıcaklık değeri normalin üstünde :(

Son düzenleme:
Kasanın içerisindeki hava sirkülasyonunun iyi olduğundan emin misin ? Kasa sıcak havayı atabiliyor / Havayı alabiliyor mu ?

İlave olarak kasa içine konumlandırılmış fanların ne derece içeriye hava besleyip, tahliye ettiği de önemli. BIOS da fan hızlarını arttırabilmek de mümkün.

Yani 5 derece fazlası var. Kasadan kaynaklanıyor olabilir arkadaşların dediği gibi. 40 ile 45 derecedir, 2700X boşta performansı.

Kasa bu, Zalman Neo 11, ön ve üst tarafta 2 şer tane, alt ve arka tarafta ise 1 er tane corsair fan var. giriş çıkış doğru yönde. Ama işte bu kasa tahliye işleminde ne derece başarılı emin değilim.

Z11NEO_kor_08.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı