Çözüldü Yeni sistem oyunda yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZwiReK

Decapat
Ryzen 5 5600 ve RX 6700XT bir sistem aldım ama oyunda belli zamandan sonra yeniden başlıyor. Ekran kartına stres test yaptım, bir şey olmadı ama işlemciye stres testi yapınca PC yeniden başlamaya başladı. Undervolt yapmışttım, ondan olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ryzen 5 5600 ve RX 6700XT bir sistem aldım ama oyunda belli zamandan sonra yeniden başlıyor. Ekran kartına stres test yaptım, bir şey olmadı ama işlemciye stres testi yapınca PC yeniden başlamaya başladı. Undervolt yapmışttım, ondan olabilir mi?

Voltaj az geliyordur, UV'yi nasıl yaptınız?
İşlemcim çok ısınıyordu undervolt ve frekans sabitleyince 15-20 derece düştü 55 60 dereceden yukarıya çıkmıyor şimdi önceden 80 falan oluyordu

VDDCR CPU Voltage: Offset mode
VDDCR CPU Voltage: 0.150000
Şeklinde yapmıştım

Voltaj ile oynamayın, Auto kalsın, sadece (CPB) Core performans boot u disable yapın yeterli, soğutucu aldığınızda geri Auto yaparsınız.

Arkadaşlar BIOS pilini falan çıkardım, aynı testi yaptım şu an stres testinde PC yeniden başlamıyorum büyük ihtimalle voltaj az geldi.

Voltaj ile oynamayın, Auto kalsın, sadece (CPB) Core performans boot u disable yapın yeterli, soğutucu aldığınızda geri Auto yaparsınız.
Teşekkürler hocam. Sorun voltajdanmış şuan yeniden başlamıyor ama biraz ısınacak gibi pc

Arkadaşlar BIOS pilini falan çıkardım, aynı testi yaptım şu an stres testinde PC yeniden başlamıyorum büyük ihtimalle voltaj az geldi.

Teşekkürler hocam. Sorun voltajdanmış şu an yeniden başlamıyor ama biraz ısınacak gibi PC

CPB'yi kapatırsan ısınmaz.

Ayrıca 5600'e soğutucu şart.

Geri
Yukarı