i7 7700 Sistem Valorant'ta yeniden başlıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Chill

Femtopat
Daha fazla  
Valorant'ı açtıktan bazen 15 dakika sonra bazen ise 5 dakika içerisinde bilgisayarım kendini kapatıyor ve kendi kendine tekrar açılıyor. Başta format attım sorun çözülmedi sonrasında donanımsal bir sıkıntıdan olduğunu düşündüm bilgisyarı stres testlerine soktum ve testleri geçti. Bilgisayarım Valorant'ı hayli hayli çalıştıracak güçte bütün driverlarım güncel, Windows'um en yüksek sürüm. (Windows 10 20H2) oyun açıkken sıcaklık dereceleri 55 dereceyi geçmiyor ve sadece bu oyunda yaşıyorum bu sıkıntıyı PSU'yu da kontrol ettim o da sıkıntısız çalışıyor. Bu sorunu nasıl çözerim? Not: İşlemcim Intel.
Sistemim bu şekilde.

sistem 1.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'unuza bir ürün anahtarı girdiniz mi veya süresi bitmiş mi bir kontrol edin arada girmeyenler oluyor ve sistem kendisini kapatıyor Windows etkin olmadığı için.

Sanırım Windows 10 kullanıyorsun, sol alttaki arama barına ''Hizmetler'' yaz, karşına çıkan hizmetlerden herhangi birine tıklayıp ''vgc'' yaz, 'vgc' adlı hizmete sağ tıklayıp ''Özellikler''i seçtikten sonra başlangıç türünü otomatik yaparak hizmet durumunu 'Başlat' haline getir. Bilgisayarını yeniden başlat sorun ortadan kalkar.

Sanırım Windows 10 kullanıyorsun, sol alttaki arama barına "hizmetler" yaz, karşına çıkan hizmetlerden herhangi birine tıklayıp "vgc" yaz, 'vgc' adlı hizmete sağ tıklayıp "özellikler"i seçtikten sonra başlangıç türünü otomatik yaparak hizmet durumunu 'başlat' haline getir. Bilgisayarını yeniden başlat sorun ortadan kalkar.

Dediğinin bir değişiğini şu şekilde yapıyordum bilgisayarı başlattıktan sonra hizmetlere girip vgc yi elimle açıyorum zaten her seferinde sonrasında önceliklerini de yükseğe çekiyorum o şekilde 45-50 dakika oynayabildiğim oluyor ama nihai olarak hep restart atıyor kendine ama bu şekilde deneyeyim bir de belki bir şeyler değişir.
Windows'unuza bir ürün anahtarı girdiniz mi veya süresi bitmiş mi bir kontrol edin arada girmeyenler oluyor ve sistem kendisini kapatıyor Windows etkin olmadığı için.

Windows'um etkin.
Donanımsaldır CPU soğutucusunu kotrol et.

CPU soğutucusunu kontrol ettim başta sıkıntının donanımsal olduğunu düşündüğüm için ancak sıknıtısız çalışıyor. Valorant'ın anti cheat sistemi olan Vanguard'ın sebep olduğunu düşünüyorum ancak nasıl çözebileceğim hakkında en ufak bir fikrim yok.
test run passed.PNG

Donanımsaldır CPU soğutucusunu kotrol et.

Stress testi logları da bu şekilde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı