Yeni sistem toplamak mı, var olan sistemi güçlendirmek mi?

Hocam önerdiğiniz bir işlemci var mı? Maksimum FPS için.
O anakarta alınabilecek en iyi işlemci i7 4790. K'ya boşuna para verme çünkü overclock yapamazsın, VRM soğutucusu olmadığı için 4 GHz'ye bile sabitleyemiyorsun işlemciyi.

@Mortis06 Xeon işlemciler daha ucuza bulunabiliyor, i7 işlemcilerle neredeyse yarı yarıya fiyat farkları var.

O bütçeyle yükseltme yapmak daha mantıklı.
2500 civarına temiz 1070 ve 1000 civarına i7 4790 bulabilirsin. 400₺'ye sıfır 2x8 RAM alırsın, kalan parayla da SSD çakarsın kendine.

Daha ucuza 1060 + i5 4590 da tercih edilebilir.
Yükseltme yapacağım hocam dediğiniz gibi.

@Mortis06 Xeon işlemciler daha ucuza bulunabiliyor, i7 işlemcilerle neredeyse yarı yarıya fiyat farkları var.

E3 1220 V3 gibi 4 Core 4 thread modeller elbette, ancak 8 thread modeller için pek aynısını düşünmüyorum. Kardeşimde aynı anakarta sahip yaklaşık 1 yıldır arıyorum ve ne yazık ki 900 TL altında ben bulamadım.

E3 1220 V3 gibi 4 Core 4 thread modeller elbette, ancak 8 thread modeller için pek aynısını düşünmüyorum. Kardeşimde aynı anakarta sahip yaklaşık 1 yıldır arıyorum ve ne yazık ki 900 TL altında ben bulamadım.
Birkaç ay önce i7 4790 zamanlarda, muadili olan E3 1231 v3 sıkça karşıma çıkıyordu. i7'ye 1200₺ çekerlerken 1231'e 700₺ gibi bir fiyat çekiyorlardı ortalama. O zamanlardan önce de çok daha ucuza bulunabileceğine inanıyorum. Sizinkisi biraz şans işi olmuş sanırım.

Aliexpress gibi yurtdışı platformlara da bakabilirsiniz, oralarda da satılıyor.

Geri
Yukarı