Yeni sistemde görüntü gelmiyor ve donanımları görmüyor

Highbornlas

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar,
Yaklaşık 2 ay kadar önce bir sistem topladım orta-üst düzey. Montajını da kendim yapmıştım. Şu ana kadar sistem sıkıntısız çalışıyordu, dün kasanın soğutucu işlemci ve ekran kartını demonte yaptım. Ardından her birini kendi kutularına geldikleri şekilde paketledim ardından kolilere boşlul kalmayacak şekilde yerleştirdim. Kasayıda içinde kalan parçalar ile birlikte kasanın kendi kolisine güzel yerleştirdim. Yalnız kasa kolide dikey değil yatay şekilde duraral taşındı.

Neyse taşınırken bunları güzelce yanıma aldım, ne çok sallandılar ne de herhangi bir darbe almadılar. Sapasağlam getirdim yeni evime. Ardından 1 gün kadar daha kolide kaldıktan sonra bugun montajını yenidem yaptım.

Amma velakin kasa açılıyor içindeki fanlar dönüyor, anarkat ledleri yanıyor,fanların ledler yanıyor hiçbir sorun yok. Buma karşılık ekrana görüntü gelmiyor olay görüntü ile de sınırlı değil. Pc hiçbir donanımı görmüyor ne fare ne klavyenin ışıkları yanmıyor. Hatta kasa açıldıktan sonra power tuşları da işlevsiz kalıyor.

Ram, ekran kartı, onboard, BIOS pili gibi çözüm yollarını denedim hiçbiri ile alakası yok. Tahminim anakartta sorun var ama neden olduğunu anlayamadım. Taşırken anakarta ağırlık yapacak her şey demonte edildi, kasa güzelce köpüğe sarılıp kolilendi, darbe de almadı hiçbir şekilde.

İnternette çözüm aradım ama dişe dokunur hiçbirşey çıkmadı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Lütfen sadece ezberden her soruna bakkal ağzıyla bilgisi olmadan aynı şeyi yazan, yazımın tamamını okumaya bile tenezzül etmeden yazacaklar yazmasın.

Yardımınıza muhtacım. @Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Umarım sorununuz çözülür. Bende de nerdeyse aynı şey oldu. Sistem çalışıyordu, fanlar dönüyordu vs. Anakartta arıza olduğunu tespit ettim ve yenisini alıcam. Galiba sizde de öyle gibi gözüküyor.

Çok saçma bir şekilde sorunu çözdüm.

Şöyle ki RAM'leri tek tek zaten denemiştim ama hep 1. veyahut 2.sokete takıyordum. Ardından şunu fark ettim RAM'ler sağlam ama 1. ve 2. sokete herhangi bir RAM takarsam PC bu sorunları veriyor. Ben de 3. ve 4. slota taktım RAM'leri şu an sorunsuz olarak çalışıyor PC.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı