Çözüldü Yeni sistemde IRQL_NOT_LESS_EQUAL mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Boran55

Decapat
Daha fazla  
Yeni aldığım bilgisayarim 15 dakikada bir mavi ekran veriyor, yeniden başlatılıyor. Sebebi dwm galiba. Ne yapmalıyım?

Yeni aldığım bilgisayarim 15 dakikada bir mavi ekran veriyor, yeniden başlatılıyor. Sebebi dwm galiba. Ne yapmalıyım?
IRQL_NOT_LESS_EQUAL (Hata kodum.)

Son düzenleme:
Çözüm
Whatsapplarına herşeyi attım. Benle alakalı olmadığına dair.
Hocam RAM dediğimiz parça kolay kolay bozulmaz sistem saha yeni bir haftalık bile değil eğer sokete kırarak üstüne çıkarak takmadıysanız sizin yapma ihtimaliniz yok ki monte edili geldiğini tahmin ediyorum sizi başınızdan sağmaya çalışırlar ise hakkınızı daha üst mercilerde ararsınız.
Aynı hatadan bene müzdariptim minidump dosyalarını at anlayan arkadaşlar yardımcı olsun eğer sorunun hala çözülmezse
BIOS'unu güncelle BIOS güncel ise RAM ayarları ile oynamış veya oynanmış olabilir benim RAM'lerim 3600MHz fakat BIOS'tan 3600e aldığımda sürekli mavi ekran hatası veriyordu bende bilgisayarın kendi kendine çektiği 3200MHz'ye aldım ve sorun düzeldi.
(Ekran kartın vs. güncel olsun)

Aynı hatadan bene müzdariptim minidump dosyalarını at anlayan arkadaşlar yardımcı olsun eğer sorunun hala çözülmezse
BIOS'unu güncelle BIOS güncel ise RAM ayarları ile oynamış veya oynanmış olabilir benim RAM'lerim 3600MHz fakat BIOS'tan 3600e aldığımda sürekli mavi ekran hatası veriyordu bende bilgisayarın kendi kendine çektiği 3200MHz'ye aldım ve sorun düzeldi.
(Ekran kartın vs. güncel olsun)
Ram mhz ayarı yapılmadığı için kendim yapmıştım. Şuan bilgisayarımla kullanibeleceğim monitör yok. Yarın atarım dosyaları.

Bilgisayarı aldığım yerle iletişime geçip mem86 sonuçlarını attım. Ram de sıkıntı olmadığını windowsu yanlış kurduğumu söylediler.
Windows'u yanlış kurmak ne demek hiçbir zaman anlayamayacağım...

mam86 testini yapmıştım. 10 binden fazla error verdi,sürekli failledi.
Windows'un kendi aracı ile deneydiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı