Yeni sistemde M.2 SSD algılanmıyor

Sistem ilk açıldığında yaptı ama 3600mhz. Kapatıp açınca gitti
Hocam bazı ramler intel işlemcilerde çalışmıyor. Tam olarak ramlerin üstünde kutusunda olan resmi çekip atabilirmisin. İntel işlemcilerde çalışanı secin. Sizmi aldınız hocam. M2 tam olarak nedir?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-11-20 003706.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-20 003706.png
    30,1 KB · Görüntüleme: 19
Samsung 1 TB 980 Pro
Hocam siz m2 yerine oturmamıştır. Bir ona iyi bakın bende aldığımda baştan yerine oturturamamıştım. Videoları biraz inceleyin. Ama olması lazım m2 çalışır.

Samsung 1 TB 980 Pro
Hocam sonra xmp kapatıp m2 çalışcak mı çalışırsa windowsu kurun sonra ramlerinizi değiştirin.

Hocam baştan Xmp kapatın sonra bilgisayarı kapatın elektrik fişini çıkartın ve beş dakka bekleyip m2 ve ramleri yerinden sökün sonra bios pilini çıkartın ve beş dakka bekeleyip parçalarını yerine takın m2 yerine gelcekmi? M2 görmüyorsa başka slotlarda deneyin hocam. Yiende olmuyorsa teknik servis gerekli.

Son düzenleme:
2133MHz RAM takıp XMP ile 3600MHz yapamazsınız. Hatta 2133MHz RAM bence XMP kapalı kullanılmalı. SSD'ye gelince hem SSD'yi hem de RAM'leri çıkarın ve BIOS pili çıkarıp CMOS reset yapın. Daha sonra pili ve RAM'leri takıp açın bakalım SSD geri gelecek mi? XMP açmayın ve deneyin SSD'ye format atılıyor mu?

Kurulumu yaptım ssd şuan görüyor cihaz tek sorun xmp açınca aktif olmuyor.

Ramler corsairin 3600mhz ramleri
Selam hocam bazı ramler uyuşmaz çok kişide bu oluyor ramleri değişitirince xmp geçiyor ana kartın uygunluk sekmesinden işlemecinise göre ramleri seçin.

Kurulumu yaptım ssd şuan görüyor cihaz tek sorun xmp açınca aktif olmuyor.

Ramler corsairin 3600mhz ramleri
Ramleri aldığınız yerle iletişime geçip size intel işlemcilerde çalışan uygun rami talep edin. Yinede geçmiyorsa ana kartınızda problem olabilir.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-11-20 130547.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-20 130547.png
    65,9 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Geri
Yukarı