Yeni sistemde no signal uyarısı

XMeverz

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. 2 hafta önce ASUS monitör ve yeni bir sistem aldım. 2 hafta önce HDMI 1 no signal hatası yemiyordum. Valorant oynarken ekran gitti geldi. No singal yedim. Garantiye yolladım. Sorun yok dedi. 6-7 saat test ettiklerini söylediler. Ve sorun kabloda olabilir mi? Sizce nedir? Altta sistemi paylaşacağım.

Ekran kartı: GTX 1660 Super.
İşlemci: i3 10100F.
MSI SSD 512 GB.
RAM 16 GB dskill 3600 MHz DDR4.
Anakart Gigabyte H510M.

Son düzenleyen: Moderatör:
Displayport ile dene. Monitör no signal vermeye devam ediyorsa yüksek ihtimalle monitörde sıkıntı var demektir. Bir ihtimal ekran kartında da olabilir. Displayportta da aynı sorun varsa HDMI kablosuyla alakalı olmadığını söyleyebiliriz. Eğer buraya kadar gelip dp ile de çalışmıyorsa ya ekran kartından sinyal iletilemiyor ya da monitör gelen sinyali alamıyor demektir. Sistemi sağlıklı çalışan farklı bir monitörle deneme şansınız varsa sorunun neyden kaynaklandığını net olarak anlayabilirsiniz.

DisplayPort ile dene. Monitör no signal vermeye devam ediyorsa yüksek ihtimalle monitörde sıkıntı var demektir. Bir ihtimal ekran kartında da olabilir. DisplayPort'ta da aynı sorun varsa HDMI kablosuyla alakalı olmadığını söyleyebiliriz. Eğer buraya kadar gelip DP ile de çalışmıyorsa ya ekran kartından sinyal iletilemiyor ya da monitör gelen sinyali alamıyor demektir. Sistemi sağlıklı çalışan farklı bir monitörle deneme şansınız varsa sorunun neden kaynaklandığını net olarak anlayabilirsiniz.

Hocam sorun monitör kablo alakalı değil adamlar bana bozuk ürün satmış kabullenmiyorlar sinirim cidden bozuldu mahkemeye vereceğim.

Geri
Yukarı