Çözüldü Yeni sistemde PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hata kodu

• Konuyu başlatan Mcc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 195
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Mcc

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
G.SKİLL RİPJAWS 2x8 3600 MHz cl18
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 970 EVO PLUS 1TB - MLD M200 SATA 480GB
Ekran kartı
GİGABYTE RTX3060
Anakart
ASUS ROG STRİX 550-F GAMİNG
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600X
Sürekli olarak PFN_LIST_CORRUPT hatası alıyorum. Sistemimi yeni topladım. RAM'leri teker teker Memtest86 da test ettim. İlk testimde 8 hata verdi. Daha sonraki testlerde bir hata vermedi. PC boşta çalışırken hata veriyor. minidump:minidump.rar

Dosya Ekleri

• ilk test sonucu oluşan hatalar.jpg
    ilk test sonucu oluşan hatalar.jpg
    189 KB · Görüntüleme: 33
Çözüm
Sürekli olarak PFN_LIST_CORRUPT hatası alıyorum. Sistemimi yeni topladım. RAM'leri teker teker Memtest86 da test ettim. İlk testimde 8 hata verdi. Daha sonraki testlerde bir hata vermedi. PC boşta çalışırken hata veriyor. minidump:minidump.rar
RGBFusion.exe hangi programsa onu kaldırın. Sorun düzelecek muhtemelen. Ama Memtest86 da aldığınız hata hangi RAM'deyse o Ram de bir arıza var. Gönderdiği bilgiyle çıkan bilginin eşleşmediğini söylüyor bakın. RGBFusion.exe kaynaklanan mavi yemişsiniz sürekli. Bütün dump raporlarınız bu exe de birleştiğine göre bu programda bir sıkıntı var demek ki. İllahaki kullanmanız gerekiyorsa da daha eski sürümlerini yüklemeyi deneyin. Önce silip sorunun çözülüp çözülmediğini o program yokken bir sıkıntı olup olmadığını kontrol edin.
RGBFusion.exe hangi programsa onu kaldırın. Sorun düzelecek muhtemelen. Ama Memtest86 da aldığınız hata hangi RAM'deyse o Ram de bir arıza var. Gönderdiği bilgiyle çıkan bilginin eşleşmediğini söylüyor bakın. RGBFusion.exe kaynaklanan mavi yemişsiniz sürekli. Bütün dump raporlarınız bu exe de birleştiğine göre bu programda bir sıkıntı var demek ki. İllahaki kullanmanız gerekiyorsa da daha eski sürümlerini yüklemeyi deneyin. Önce silip sorunun çözülüp çözülmediğini o program yokken bir sıkıntı olup olmadığını kontrol edin.

Çözüm
RGBFusion.exe hangi programsa onu kaldırın. Sorun düzelecek muhtemelen. Ama Memtest86 da aldığınız hata hangi RAM'deyse o RAM de bir arıza var. Gönderdiği bilgiyle çıkan bilginin eşleşmediğini söylüyor bakın. RGBFusion.exe kaynaklanan mavi yemişsiniz sürekli. Bütün dump raporlarınız bu exe de birleştiğine göre bu programda bir sıkıntı var demek ki. İllaki kullanmanız gerekiyorsa da daha eski sürümlerini yüklemeyi deneyin. Önce silip sorunun çözülüp çözülmediğini o program yokken bir sıkıntı olup olmadığını kontrol edin.

Teşekkür ederim. Söylediğinizi yaptım ve sorun ortadan kalktı. RAM'leri tek tek Memtest86 ya soktum herhangi bir hata vermediler.

Geri
Yukarı