Yeni sisteme geçişte format gerekli mi?

effectiveeye

Hectopat
Arkadaşlar yakın zamanda eski DDR3 sistemimden DDR4'e geçiş yapıyorum.

Halihazırda 1 adet 120 GB ve 1 adet 480 GB SSD'im var. Bir tane de harddiskim var. Windows 10, 120 GB'lik SSD'ye kurulu. Ben yeni sisteme geçiş yapınca temiz kurulum yapmak istiyorum.

Sizce yeni sistemde Windows'u, halihazırda Windows kurulu olmayan 480 GB'lik diğer SSD'ye mi kurmalıyım? Yoksa şu an Windows kurulu olan SSD'ye mi? Yeni sistemde BIOS menüsünden, şu an Windows kurulu olan SSD'yi biçimlendirip, tekrar ona kurma imkanım var mı? Siz olsanız iki seçenekten hangisini seçerdiniz?

İstediğiniz SSD'ye kurabilirsiniz. Ancak şu an Windows yüklü olan SSD'yi biçimlendirmek için farklı bir bilgisayara bağlayarak diski biçimlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Eğer 120 GB olan SSD'ye kurmanızın özel bir sebebi yoksa 480 GB'lık olan SSD'ye temiz kurulum yaptıktan sonra 120 GB olan SSD'nin biçimlendirilip depolama birimi olarak kullanılmasını tavsiye ederim.

İstediğiniz SSD'ye kurabilirsiniz. Ancak şu an Windows yüklü olan SSD'yi biçimlendirmek için farklı bir bilgisayara bağlayarak diski biçimlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Eğer 120 GB olan SSD'ye kurmanızın özel bir sebebi yoksa 480 GB'lık olan SSD'ye temiz kurulum yaptıktan sonra 120 GB olan SSD'nin biçimlendirilip depolama birimi olarak kullanılmasını tavsiye ederim.
Merhaba, Windows 10 kurulum aşamasında disk seçimi yaparken, oradan 120 GB'lik SSD'yi biçimlendirip sonrasında kurulum için onu seçsem olmuyor mu?

Doğru söylüyorsunuz nedense ben önceden biçimlendirip kuruluma başlarsınız diye düşünmüştüm tabii kurulum esnasında biçimlendirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı