Yeni sisteme işletim sistemi yüklemek

tytan1903

Hectopat
Daha fazla  
Toplama bilgisayarımın parçalarını monte edip kablo bağlantılarını yaptım.Açma düğmesine bastıktan sonra yapacağım şeyler sırasıyla nelerdir? (Bios,işletim sistemi,boot etme vs) Şimdiden teşekkürler.

Önceden Bootable yapmış olduğunuz USB belleği bilgisayara takın, bilgisayarı açın. Ardından Boot Menüsünü açın ve USB belleği seçip, kuruluma başlayın. Anakartınız Asus ise bu rehbere de bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eski anakartınız olmadığı sürece AHCI modu aktif olarak gelir. BIOS'ta herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur.

İşte sorun orada hocam :) İşletim sistemi için cd var onu ne zaman takmalıyım ve işletim sistemini nasıl yüklemeliyim? Bir de önceden bootable yaptığım bir usb yok dediğiniz şey hakkında da pek bilgim yok,daha çok donanıma meraklı olduğum için sadece monte yapıyorum. Bu arada ana kartım:Asus z-87 A , ekran kartım: Gtx 780

Windows 7 64-bit işletim sistemi yüklü cd ve kod var elimde.Bilgisayarı açtıktan sonra neyle karşılaşacağımı ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Kısacası yeni bilgisayarımdan internete girip,buraya gelen yorumları okuyup ''Hallettim,herkese teşekkürler'' yazmam için ne yapmalıyım?

Attığım videoyu izleseydiniz anlayacaktınız. Şu anda bu konuyu açtığınız PC'den, DVD veya USB belleğe işletim sistemini yazın. Sistem ilk açıldığında yapmanız gerekenler:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İşletim sistemi kurmak için:

Bir defa daha hazır cevap isterseniz ceza alacaksınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı