Yeni sisteme sürücüler nasıl kurulur?

Royaute

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance Expo Black 32 GB (2X16) 6000 MHz CL36 CMK32GX5M2E6000Z36 DDR5 Ram
SSD veya HDD modeli
Kingston NV2 SNV2S/1000G PCI-Express 4.0 1 TB M.2
Ekran kartı
GALAX GeForce RTX 4070 SUPER EX Gamer 1-Click OC 1
Anakart
MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi AMD AM5 DDR5 ATX Anakar
İşlemci
AMD Ryzen 7 7800X3D Sekiz Çekirdek 4.2 GHz
Yeni sistem topladım henüz elime geçmese de parçaları şimdiden biraz araştırma yapmak istiyorum. Daha önce hep laptop kullandım bu yüzden Kasa da nasıl olur bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Windows 10 kurduktan sonra driver yüklemelerini nasıl yapmam gerekli hangi parçaların driverlarını kurmam gerekli ve hangi sıra ile bilgisi olanlar yardımcı olabilir misiniz?

Yeni sistem topladım henüz elime geçmese de parçaları şimdiden biraz araştırma yapmak istiyorum. Daha önce hep laptop kullandım bu yüzden Kasa da nasıl olur bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Windows 10 kurduktan sonra driver yüklemelerini nasıl yapmam gerekli hangi parçaların driverlarını kurmam gerekli ve hangi sıra ile bilgisi olanlar yardımcı olabilir misiniz?

Kurulum sonrası ilk olarak AMD sitesinden chipset sürücüsünü sonra anakartın üretici sitesinden ses, lan ve Wi-Fi sürücüsünü kurun son olarak NVIDIA sürücüsünü kurarsınız.

Kurulum sonrası ilk olarak AMD sitesinden chipset sürücüsünü sonra anakartın üretici sitesinden ses, lan ve Wi-Fi sürücüsünü kurun son olarak NVIDIA sürücüsünü kurarsınız.
Hocam böylesi mi daha stabil bir sistem için yoksa update mi? Ben sizin dediğiniz gibi yaptım, tüm testleri de yaptım ona ragmen latency ve DPC değerlerim çok yüksek gözüküyordu. Zaten oyunlarda da micro stutter yaşıyorum ne yaptıysam sorunu bulamadım.

Hocam böylesi mi daha stabil bir sistem için yoksa Update mi? Ben sizin dediğiniz gibi yaptım, tüm testleri de yaptım ona ragmen latency ve DPC değerlerim çok yüksek gözüküyordu. Zaten oyunlarda da Micro stutter yaşıyorum ne yaptıysam sorunu bulamadım.

En temiz kurulum bu şekilde, özellikle chipset sürücüsü ilk olarak kurulmalı, sizdeki sorunun nedenini araştırmak lazım.

En temiz kurulum bu şekilde, özellikle chipset sürücüsü ilk olarak kurulmalı, sizdeki sorunun nedenini araştırmak lazım.
Ben sistemi kurduğumda ilk olarak gereksiz hizmetleri kapatıyorum, sonra ekran için gpu yu yüklerdim. Ondan sonra chipset sürücü. Bu yüzden yapması olası mıdır acaba? Gerçekten bununla alakalı olması bir ihtimalse bile tekrar kurulum yapabilirim. Ama öyle çok kritik bir etken değilse yeni konu açabilirim adım adım gitmek için. Ama bir sürü şey okudum denedim, tek denemediğim şey farklı bir elektrik hattı ve uzatma kablosunu değiştirmek. Bu arada anakartın kendi biosunda etkinleştirebildiğim auto driver installer kullanmak sağlıklı mıdır?

Ben sistemi kurduğumda ilk olarak gereksiz hizmetleri kapatıyorum, sonra ekran için GPU'yu yüklerdim. Ondan sonra chipset sürücü. Bu yüzden yapması olası mıdır acaba? Gerçekten bununla alakalı olması bir ihtimalse bile tekrar kurulum yapabilirim. Ama öyle çok kritik bir etken değilse yeni konu açabilirim adım adım gitmek için. Ama bir sürü şey okudum denedim, tek denemediğim şey farklı bir elektrik hattı ve uzatma kablosunu değiştirmek. Bu arada anakartın kendi BIOS'unda etkinleştirebildiğim Auto driver installer kullanmak sağlıklı mıdır?

Sistemi ve sorunu belirtip yeni konu açmanız daha iyi olur.

Teşekkür ederim birşey daha sorabilir miyim bilginiz varsa parça parça aldım sistemide kendim toplayabilir miyim yardım alayım mi

Geri
Yukarı