Yeni Sitem'e davetlisiniz

Arkadaşlar herkese merhaba;
Ben jojobo 😊
Sitem yazdığım şey aslında bir internet sitesi değil. Gerçek bir sitem. Sitem ediyorum yani. Hazırsanız başlayalım...
2020 başlarında çok uzun zamandır hayalini kurduğum PC'mi sonunda toplamıştım. Hem de büyük bir hevesle. Taa o zamanlardan ‘cyberpunk çıkar çıkmaz alacağım ama oynarken sistemim kasacak mı' diye düşünmeye başlamış, Technopat'ta ne orijinal konulara, tartışmalara sebebiyet verebileceğimi hayal eder olmuştum.
Toplamıştım PC'yi toplamasına da, sadece ekran kartını takıp Windows 10 kurmaktan başka hiçbir şey yapamamıştım ne yazık ki.

Çünkü lanet pandemi başlamış, kapı komşumuza kadar uğramıştı çoktan.
Birçoğunuz yasaklar yüzünden evden çıkamaktan bunalırken, mesleğim gereği ben evimi görmeye hasret kalmıştım.
2 ay boyunca covid kapma ihtimalime karşı öğretmenevinde kalmış olmalar da hem evimden hem PC'mden alıkoyuyordu.

Belki birçoğunuz da hastalığı geçirdi, yakınlarını kaybetti, bekli de hala bu durumlar içerisinde olanlarınız vardır, lütfen çok dikkat edin, maske-mesafe-hijyen'e uyun, biraz technopatvari konuşmak gerekirse anakartınız ya da güç kaynağınız yeterli değilken cpu+gpu overclock yapmaya çalışmayın, #evdekal ‘ın yani.

Konumuza dönüyorum ☺️;
Yorgun argın eve girip ‘başlat' tuşuna basıp biraz da olsa topladığım masaüstü PC'min açılışını izlemek, hemen akabinde kapatmak zorunda kalsam da iyi huzur veriyordu ☺️
Sık sık Technopat'ta yazılanları okur, videoları en ince ayrıntısına kadar izler, öğrendiklerimi uygulamaya geçireceğim zamanı beklerdim, bayram sabahını bekleyen çocuklar gibi.
Rüyasında Recep Baltaş'la BIOS ayarları yaptığını mı görür bir insan 😄 evet ben gördüm. Çok da eğlenceliydi 😄 yine bir yerde bir hata yapıyordum tıpkı gerçek hayatta bugün itibarıyla en son bugün itibarıyla işlemcime kadar sökmek zorunda hissettiğim gibi...
Velhasıl yaklaşık 1 aydır vaka sayılarında düşme sonucunda ilgilenebildiğim, özellikle aygıt yöneticisinde aldığım o sinir bozucu, sarı üçgen içerisindeki ünlem işareti içeren uyarılar sebebiyle bilgisizce derinlere inmek zorunda kaldığım, en nihayetinde bulunduğum şehirdeki hiçbir bilgisayarcının çözümünü bulamayacağı bir şekilde oyuncu klavyemin ışıklarını söndürüp, tanımlanamayan bir cihaza dönüştürdüğüm, USB portlarımı bir şekilde hepsini 3.0 olacak şekilde ayarladığım, herhangi bir klasörüme girmek için 3-5 saniye beklemek zorunda kaldığım, ortalama bir ekran kartım olmasına rağmen YouTube'da videoları hesap makinesi ile çekilmiş gibi izleyebildiğim, yaklaşık 100 kez farklı farklı şekillerde BIOS da dahil resetler attığım ama hepsinde benzer sonuçlarla karşılaştığım ve nihayetinde son çare olarak Technopat'ta gördüğüm kurulumlar dahil hiçbir şeyi düzgün yapamadığıma kanaat getirdiğim bilgisayarım için yazılı olarak buradan yardım almaya çalıştığım zamanlara gelmiş bulundum 🤗

Doğru düzgün konu açamayı bile beceremeyip başka konuların içinde yardım aradığım bu son raddeme varmış bulunuyorum.
Kaç gündür dalga geçmek için dahi olsa bir cevap beklemiştim sadece.
Doğru ya da yanlış umrumda değildi verilen tavsiye.
Belki sadece görünür olmak istemiştim.
Çok şükür eşim çocuğum yanımda, sağlığım sıhhatim yerinde fakat, nasıl anlatsam; 8 aydır cephede savaşmış, sonrasında yurduna geri döndüğünde kimse onu tanımadığı için yüzüne bakmamış, hatrını sormamış, selam vermemiş bir askerin ruh hali gibiydi diye hayal edebilirsiniz aslında.
Hani, etraftaki insanların bir suçu olmadığının farkındadır ama yine de göğüs kafesinin içinde özkütlesi bayağı büyük olan bir taş oturuvermiştir, biraz da olsa görünür olmak ister, muhatap alınmak ister, zira savaştan henüz dönmüştür hem de cesurca savaşarak, gecesini gündüzüne katarak...
Güzel bir benzetme oldu evet 🤔
Technopat'taki ustalarım, üstatlarım, hocalarım, genç-yaşlı bilgili kardeşlerim.
Dalga geçmek için dahi olsa lütfen teknoloji meraklısı yurdum insanına birkaç satır yazmaktan imtina etmeyin.
İnanın ‘'PC'yi kapa aç" yazsanız bile çok mutlu olacak, buradan gelebilecek her öneriyi sorgusuz sualsiz uygulayıp sonuçlarıyla ilgili hemen geri dönüş yapacak, dışardan koca koca adamlar gibi görünseler de ‘cs atmak için internet kafeye kaçmaya hazırlanan talebe ruhu'nda olan çok insan var 😄
Bundan böyle telefondan takip edeceğim sizleri bu arada sistemimle vedalaştım merak eden olmuşsa 😱😄
PS: Dalga geçmek hala serbest 😊
(İçimden ‘ben Recep Baltaş, ben Ali Güngör' introsu geçerekten)
Kendinize iyi bakın, hoşça kalın 🖐🏻

Son düzenleyen: Moderatör:
Abim format at düzelir düzelmezse ben sana alacağım yenisini(!)
Sesli güldüm gece gece 😄😄 sen çok yaşa emi.
Sistemimi soranlar olmuş ya, boşverin sistemi, sizin canınız sağolsun. Gözlerimin içi gülerek yazıyorum şuan mesajı karşımda 1 saattir dönen, resmini paylaşacağım ekran ile 😄
Ama inanın ne stres kaldı ne sıkıntı içimde.
Sitem amacına ulaşmıştır benim için, google’ı verseler değişmem 😊
Yakında izne ayrılcağım, Ankaraya götürüp orada yaptırmayı planladım buraya yazdıktan sonra.
Ayrı ayrı teşekkür ediyorum hepinize.
Sistemi felan da sormasın kimse cidden umrumda değil artık, güzel insanlarla karşılaşmak nasib oldu ya yetti de arttı bana.
🤗 8de mesai var akşam görüşmek üzre..
(Googla değişmem lafımı google sahipleri okuduysa eğer yine de bi görüşebiliriz, çok katı davranmayabilirim o konuda.)

Dosya Ekleri

• A43CFF6B-86CA-4FB7-A07D-3866EDD25726.jpeg
    A43CFF6B-86CA-4FB7-A07D-3866EDD25726.jpeg
    275,5 KB · Görüntüleme: 44
Sesli güldüm gece gece 😄😄 sen çok yaşa emi.
Sistemimi soranlar olmuş ya, boş verin sistemi, sizin canınız sağ olsun. Gözlerimin içi gülerek yazıyorum şu an mesajı karşımda 1 saattir dönen, resmini paylaşacağım ekran ile 😄
Ama inanın ne stres kaldı ne sıkıntı içimde.
Sitem amacına ulaşmıştır benim için, Google'ı verseler değişmem 😊
Yakında izne ayrılcağım, Ankara'ya götürüp orada yaptırmayı planladım buraya yazdıktan sonra.
Ayrı ayrı teşekkür ediyorum hepinize.
Sistemi falan da sormasın kimse cidden umrumda değil artık, güzel insanlarla karşılaşmak nasib oldu ya yetti de arttı bana.
🤗 8'de mesai var akşam görüşmek üzre.
(Googla değişmem lafımı Google sahipleri okuduysa eğer yine de bir görüşebiliriz, çok katı davranmayabilirim o konuda.)

Gördüm orada ayrıntıyı canım jelibon çekti şimdi.

Geri
Yukarı