Yeni SSD'ye İnternet Recovery ile Kurulum Yapılabilir mi ?

Tolga Dağlı

Hectopat
Daha fazla  
Kısaca anladığım kadarıyla internet recovery denen olay macbook unuza aldığınuz günkü sistemi yüklüyor bir çeşit factory reset.

Yakın zamanda yeni bir ssd upgrade yapmayı düşünüyorum.

Ve de aynı anda bilgisayarı ilk günkü sistemi yükleyerek (factory reset atarak ) daha stabil ve hızlı çalışacağını düşünüyorum.

İnternet recovery ile bu olay olur mu, olursa nasıl olur?

Lütfen yardım edin internette kimse cevap yazmadı.

Şimdiden teşekkür ederim :like:

Tek bulabildiğim kaynak ve de İngilizce. Bir şey anlayamadım ama sanırsam internet recovery ile sıfır kurulum yapıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
MacBook cihazının HDD' sini SSD ile değiştirdiğinde yapman gereken ilk şey cihazının internete bağlı olması. Ardından sistemi açarken CMD + R tuşlarına basmak. Bu sistemini recovery mod' da başlatacak. Buradan sonra Mac sana internet üzerinden güncel OS X kurulumu yapmak için App Store kimliğini girmek isteyecek. Ardında sistemine OS X kurulacak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı