Yeni SSD’ye UEFI Windows 10 Kurulumu

cs299fps

Decapat
SSD’ye kurulum yaparken UEFI boot atmak istiyorum fakat boot ayarları kafamı karıştırıyor çünkü hem UEFI hem de UEFI + Legacy kısmı var hangisi seçmem gerekiyor?
Format attıktan sonra HDD'deki bilgileri SSD’ye aktarmak istiyorum fakat HDD’de de Windows kurulu nasıl yapabilirim?

UEFI + Legacy, eski tarz ve UEFI tarzı bir arada bulunduran bir ayar, Boot edilecek USB'nin ISO'suna göre yükleme yapar. Ancak sadece UEFI yapsanız daha iyi olur. Bir şekilde tez kaza Legacy filan kurar :)

HDD'den SSD'ye geçiş yapacaksanız 3 şey önerebilirim.
  • HDD'ye SSD'ye Klonlama İşlemi Yaparak
HDD'deki (2 veya daha fazla bölüme sahipse C: ) sürücüsü SSD'nin boyutunu geçmiyorsa Windows ve dosyalarınızı direkt SSD'ye klonlayıp Windows'u SSD üzerinden açabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  • HDD'deki Verileri D: Sürücüsüne Aktarıp Temiz Kurulum Yapmak
Eğer HDD'niz 2 ya da daha fazla diske bölündü ise C: diskindeki verileri D: ceya diğer disklere atamanızı öneririm. SSD'ye Windows yükledikten sonra HDD'deki eski C: diskini silip normal depolama aracı olarak kullanabilirsiniz.
  • HDD'deki Verileri Yedekleyip Temiz Kurulum Yapmak
HDD'deki verilerinizi sanal ya da fiziksel bir depolama birimine yedekleyip HDD'yi temizleyin. Windows Kurulum Aracı'nda HDD'deki verileri silip SSD'ye Windows yükleyin. Kurulumdan sonra ise yedeklediğiniz dosyaları HDD ya da SSD'ye aktarın.

Ben şahsen klonlama yöntemini seçerdim. En pratik yöntem bu gibi duruyor.

Windows 10 kurulumu için rehbere göz atmanızı öneririm.
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı