Yeni SSD'ye Windows 10 kurulumu sonrası sistem yeniden başlatma sorunu

tisay6167

Hectopat
RAM
16x2 Crucial DDR5 4800MHz
SSD veya HDD modeli
WD 1TB SSD(Eski) & Kingston FURY Renegade 1TB SSD
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 3070Ti
Anakart
Asus G513
İşlemci
Ryzen 7 6800H
Herkese merhaba,

Bugün laptop'um için yeni aldığım Kingston Fury 1TB SSD'yi laptopuma taktım. Bilgisayarı bașlattım ve SSD'yi görüyor mu diye kontrol ettim. Bir sorun göremedim, ben de laptopu hemen kapattım. Yeni aldığım SSD PCIe 4.0 olduğundan birinci slottaki eski SSD'yi çıkarıp yeni olanı 1. slota eski olanı 2. slota taktım. Önceden hazırladığım Windows 10 22H2 UEFI USB'sini bilgisayara taktım ve BIOS'tan seçip bașlattım. Kurulum esnasında eski SSD verileri sildim ve yeni SSD'ye Windows kurulumunu bașlattım. Buraya kadar her șey sorunsuzdu. Kurulum esnasında yarıda bilgisayar kendini yeniden bașlattı, çok sorun etmedim tekrar kurulumu bașlattım ve bu sefer Windows kuruldu. USB'yi çıkardım ve laptop'a reset attım. Her șey güzel gidiyor derken bilgisayar kendini yeniden bașlattı tekrar. Açıldıktan 2 dakika sonra gene oldu ve döngüye girdi. Her iki dakikada bir kendini yeniden bașlatıyor. Ben de yeni SSD'yi kaldırdım ve eski SSD'yi yerine taktım. Tekrardan Windows kurulumu yaptım ama sonuç aynı. Eski SSD'ye kurulan Windows da kendini yeniden bașlatıyor 2 dakikada bir. Sorunun nedeni ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Yukarı