Yeni SSD'ye Windows nasıl kurulur?

yiğit77

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600
32 gb ram
gtx 1660 super
windows 11
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Ben yeni bir SSD satın aldım Windows'u ona kurup eski diskten sadece başka dosyaları silmeden Windows'u silmek istiyorum. Okulum dolayısıyla kurması çok zor çizim uygulamaları vs var format gibi yeni M.2'ye Windows'u temiz şekilde kurup eski diskten sadece Windows'u kalıcı şekilde nasıl silebilirim? Yardım ederseniz çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni M.2'ye Windows kurmak için bilgisayarına takmalı, Windows'u yazdırdığın flashla yükleme işlemini gerçekleştirmelisin. Windows halihazırda çalışırken silmek mantıklı olmaz dosyalarını yeni ssdine attıktan sonra diski biçimlendirirsin olur biter.

Bende öyle yapacağım fakat M.2'ye kurduktan sonra önceki diskten Windows'u silmek istiyorum herhangi bir veri kaybı yaşamadan. Yani diski direkt biçimlendirmek istemiyorum sadece eski Windows'u ve dosyalarını silmek istiyorum.

Bende.

Bende öyle yapacağım fakat M.2'ye kurduktan sonra önceki diskten Windows'u silmek istiyorum herhangi bir veri kaybı yaşamadan. Yani diski direkt biçimlendirmek istemiyorum sadece eski Windows'u ve dosyalarını silmek istiyorum.

Bende.

Bende öyle yapacağım fakat M.2'ye kurduktan sonra önceki diskten Windows'u silmek istiyorum herhangi bir veri kaybı yaşamadan. Yani diski direkt biçimlendirmek istemiyorum sadece eski Windows'u ve dosyalarını silmek istiyorum

Sistemdeyken silemezsin harici depolama olarak sistemi silebilirsin Windows içindeyken Windows'un dosyalarını kaldıramazsın ancak başka sistemde bağlantı kurup belirlediğin dosyaları silebilirsin.

Sistemdeyken silemezsin harici depolama olarak sistemi silebilirsin Windows içindeyken Windows'un dosyalarını kaldıramazsın ancak başka sistemde bağlantı kurup belirlediğin dosyaları silebilirsin.

Yani eski Windows dosyaları silinmeyecek diski tamamen biçimlendirmeden.

Arkadaşlar merhaba. Ben yeni bir SSD satın aldım Windows'u ona kurup eski diskten sadece başka dosyaları silmeden Windows'u silmek istiyorum. Okulum dolayısıyla kurması çok zor çizim uygulamaları vs var format gibi yeni M.2'ye Windows'u temiz şekilde kurup eski diskten sadece Windows'u kalıcı şekilde nasıl silebilirim? Yardım ederseniz çok memnun olurum.

Eski diskteki Windows'u DISM++ ile install.wim olarak yedek alırsın
Bos bir ISO kalıbının sources klasorune Power ISO gibi prg. İle mont edersin
Yeni olusturdugun ISO'yu Rufus ile flasa yazarsın
Yeni M.2 SSD'ye temiz kurulum seklinde atarsın.

Dediğini anladım dostum diyorum ki Windows'ta iken Windows'u silemezsin eğer sistemde 2 tane SSD slotu varsa o ayrı.

Hocam zaten ayrı ayrı disklerde eski Windows SATA SSD yenisi M.2 SSD kurulumunu temiz olarak bugün yaptım fakat çoğu uygulamam eski Windows'un olduğu diskte olduğu için çalımıyor onun bir çözümü var mıdır acaba. Çoğu mühendislik çizim uygulamaları açılmıyor ve benim sınav haftam tekrar yüklemek zorunda mıyım?

Geri
Yukarı