Yeni SSD'ye Windows yükleme

@bazzinga bakın hocam, üstteki arkadaş benimle aynı şeyi yazmış siz niye HDD'yi çıkarsın demiştiniz.
Hocam tercih meselesi ve işlemi uzatıyor, bu zamana kadar hiç görmemiştim bu şekilde yapan ama olabilir zaten hak verdim , eğer disk boyutları aynıysa karıştırabilirsiniz.
@bazzinga bakın hocam, üstteki arkadaş benimle aynı şeyi yazmış siz niye HDD'yi çıkarsın demiştiniz.
Ben HDD'yi çıkarsın demedim ama? Son cümlenizi tekrar okuyun isterseniz yanlış yazmışsınız.

Hocam tercih meselesi ve işlemi uzatıyor, bu zamana kadar hiç görmemiştim bu şekilde yapan ama olabilir zaten, eğer disk boyutları aynıysa karıştıranilirsiniz.

Ben HDD'yi çıkarsın demedim ama? Son cümlenizi tekrar okuyun isterseniz yanlış yazmışsınız.

Niye HDD'yi çıkarıyor dediniz hocam. Benim HDD'yi çıkarmasını istememin sebebi HDD'yi biçimlendirirken SSD'yi biçimlendirmesin diye.

HDD'de de Windows kuruluysa çıkarmak daha mantıklı. Yanlışlıkla biçimlendirme olasılığı bir yana, eğer HDD'de de Windows varsa, Windows kurulum esnasında SSD'de tekrar EFI ve "Kurtarma" bölümü oluşturmayabiliyor. Böyle bir durumda, arkadaş ileride HDD'yi çıkarırsa Windows'u başlatamayabilir.

Geri
Yukarı