Yeni takılan Corsair Vengeance Pro SL RAM sonrası sistem sürekli yeniden başlıyor

BedirhanEzder

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
RAM
Corsair vengeance pro sl 2x16 3600
SSD veya HDD modeli
Adata legend 750
Ekran kartı
Gtx 1650 inno3d
Anakart
Msi B450M Pro M2 Max
İşlemci
AMD Ryzen 3 1200
Merhaba iyi sosyaller arkadaşlar, bugün Corsair Vengeance Pro SL 3600 MHz 2x16 satın aldım.
Daha öncesinde 8 GB 3200 MHz G.Skill Ripjaws kullanıyordum.
Yeni aldığım RAM'leri taktım bilgisayar yeni donanım algılama vs. yaptıktan sonra yeniden başladı düzgün bir şekilde açıldı ancak RAM'lar 2333 MHz'de çalışıyordu. BIOS'a girip ez menüde hazır ayarlar XMP 2.0 CPU overclock açtım diğer RAM takılı iken ve diğer eski BIOS ayarlarım dururken bu ayarları zaten kullanıyordum gelişmiş modda bir ayar yapmadım çok bilmediğimden ayarları kaydettim ve çıktım.

Ana kartım EZ Debug LED kısmında CPU uyarısı verdi siyah ekranda kaldım hiçbir şekilde ileriye gidemiyordum bıos‘a tekrar giremiyordum yani BIOS pilini çıkarttım olmadı CMOS yaptım bu sefer açıldı ve şu an Windows ekranını görüyorum, şifre yazmaya geldiğimde klavyeden bir tuşa bastığım anda bilgisayar tekrar yeniden başlıyor yardımcı olabilir misiniz?
Anakart: MSI B450M Pro M.2 Max

BIOS ayarlarını yaptıktan sonra mavi ekran yediğimi yazmayı unutmuşum, mavi ekrandan sonra sürekli yeniden başlat atmaya başladı BIOS ayarlarım eski haline dönse bile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyanı atabilme sansın varsa at, inceleyelim. Bu arada 2x16 yerine 1x16 seklinde calıstırmayı denedin mi?
Minidump dosyası
Geç oldu ancak açıp alabildim.

Manuel olarak XMP kullanmadan 3600 denedin mi?
Evet Advanced bölümünde XMP Kapalı bir şekilde 3600 alıp açmayı başarmıştım ancak OC kapalıydı açtığımda tekrar yeniden başlat atmaya başladı

Minidump dosyası

Evet Advanced bölümünde XMP Kapalı bir şekilde 3600 alıp açmayı başarmıştım ancak OC kapalıydı açtığımda tekrar yeniden başlat atmaya başladı

XMP kaynaklı duruyor, manuel sekilde kullanın.

Minidump dosyası

Şu an çalışıyor, ama biosa girip çıkmam yetecek tekrar bozulması için

XMP 2 OC Açık denedim Maalesef hocam Windows’u gördüm şifre yerinde ilk başta mavi ekran sonrasında gene şifre yerine geldiğinde sürekli yeniden başlat atıyor. En iyisi iade etmek yada Düşük MHz de kullanmak siz ne düşüyorsunuz?

Maalesef hocam Windows'u gördüm şifre yerinde ilk başta mavi ekran sonrasında gene şifre yerine geldiğinde sürekli yeniden başlat atıyor. En iyisi iade etmek ya da Düşük MHz de kullanmak siz ne düşüyorsunuz?

RAM'lerin uyumlu olmayabilir hocam, normaldir moralinizi bozmayın. Ek olarak manuel voltaj verip de kullanabiliyorsan bence o sekilde kullanman da sakınca yok.

Geri
Yukarı