Yeni telefon alırken eskisine ne yapılmalı?

• Konuyu başlatan hkn34
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 1B

hkn34

Yoctopat
Samsung J4 Plus telefonum var. Bu telefonun artık satışı bile yok sanırım. Değiştirmek istiyorum.

Yeni telefon aldıktan sonra bu telefonumu sizce 3-5 kuruş almak için satmalı mıyım? Yoksa kırmalı mıyım?

Sebebi şu. Ben bilgisayarda mesela Recuva diye bir programı kurduktan sonra silinen dosyaları, resimlerin bir kısmını geri getirebiliyorum.

Telefonumu sattıktan sonra alan kişi ya benim senelerdir kayıtlı silinen fotolarımı bu şekilde alırsa ne yapacağım sonra? Recuva veya benzer bir programla benim özelimi geri getirmeye çalışırsa?
Ayrıca IMEI falan başıma dert olur mu telefonu kötü niyetli bir kullanıcı alırsa?

Farklı bir iş için kullanabilirsin. Mesela ev kamerası, 2. bir PC monitörü olarak kullanabilirsin. Veya yedekte tut yeni telefonunun başına bir iş gelirse onu geçici olarak kullanırsın.

Ben eski J7 Prime telefonumu kırıp yakmıştım, ayrıca içinde olan bir çip sayesinde komple eski verilerini getirebilme olasılıkları var, ha kim senin benim verimi ne yapsın ama tedbirli olmakta fayda var, seninkine cidden değmez para açısından satmak, kır, ardından tutuşturucu sıvılarla yak, batarya içinde kalsın, patlasın.

Samsung J4 Plus telefonum var. Bu telefonun artık satışı bile yok sanırım. Değiştirmek istiyorum.

Yeni telefon aldıktan sonra bu telefonumu sizce 3-5 kuruş almak için satmalı mıyım? Yoksa kırmalı mıyım?

Sebebi şu. Ben bilgisayarda mesela Recuva diye bir programı kurduktan sonra silinen dosyaları, resimlerin bir kısmını geri getirebiliyorum.

Telefonumu sattıktan sonra alan kişi ya benim senelerdir kayıtlı silinen fotolarımı bu şekilde alırsa ne yapacağım sonra? Recuva veya benzer bir programla benim özelimi geri getirmeye çalışırsa?
Ayrıca IMEI falan başıma dert olur mu telefonu kötü niyetli bir kullanıcı alırsa?

En kötü telefonu sattım deyip mesajları gösterirsiniz hocam. Sanırım o kurtarma olayını telefona birkaç defa art arda factory format atarak ve bir süre bekleterek engelliyorlardı öyle bir şey okumuştum. Veya kırmayıp ne olur ne olmaz yedek telefon olarak saklayabilirsiniz.

Yalnız şöyle bir şey var. Ben yanlış biliyor da olabilirim

Telefonu yedek olarak çekmeceme koysam. 1 yıl içinde kullanılmazsa IMEI bozuluyormuş ve kullanılmıyormuş. Ben yanlış biliyor da olabilirim

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim

Dostum satsan ne verirler ki ona? Çok ihtiyacın yoksa, verilerin geri getirilmesinden de endişe ediyorsan satma. Kenara koy yedek telefon olarak kullan veya küçük yeğenin kuzenin varsa ona ver oynasın.
Telefonu yedek olarak çekmeceme koysam. 1 yıl içinde kullanılmazsa IMEI bozuluyormuş ve kullanılmıyormuş. Ben yanlış biliyor da olabilirim
Bu yeni yasalaştı evet. 1 yıl boyunca sim kart takılmayan telefonların imei numaraları iptal edilecek. Ara sıra boş olduğun zamanlarda bi sim kart takıp açabilirsen belki kapanmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı