Yeni telefon numarası başka biri tarafından kullanılmış

Ablaci

Hectopat
Aldığım telefon numarasını daha önceden birisi almış. Şu an sahibi benim ama şöyle bir sorun var, tanımadığım kişiler beni İzel emlak diye arıyorlar.
Getcontact'dan bakıyorum ve beni İzel diye kaydeden çok kişi var, bundan nasıl kurtulurum?
Bu arada şey dahi oldu telefon numaram üstüne ING hesabım varmış ama daha önceden ING hesabım açmadım.
Telefon numaram o hesaptan silinmiş mesaj geldi ve silindikten sonra hemen Akbank üyesi oldunuz diye mesaj geldi, ne oluyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230718_213802_Messages.png
    Screenshot_20230718_213802_Messages.png
    181,5 KB · Görüntüleme: 135
  • Screenshot_20230718_213830_Messages.png
    Screenshot_20230718_213830_Messages.png
    129,3 KB · Görüntüleme: 112
  • Screenshot_20230718_214000_Getcontact.png
    Screenshot_20230718_214000_Getcontact.png
    95,8 KB · Görüntüleme: 118
  • Screenshot_20230718_214014_Getcontact.png
    Screenshot_20230718_214014_Getcontact.png
    90,3 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığım telefon numarasını daha önceden birisi almış. Şu an sahibi benim ama şöyle bir sorun var, tanımadığım kişiler beni İzel emlak diye arıyorlar.
Getcontact'dan bakıyorum ve beni İzel diye kaydeden çok kişi var, bundan nasıl kurtulurum?
Bu arada şey dahi oldu telefon numaram üstüne ING hesabım varmış ama daha önceden ING hesabım açmadım.
Telefon numaram o hesaptan silinmiş mesaj geldi ve silindikten sonra hemen Akbank üyesi oldunuz diye mesaj geldi, ne oluyor?
Bence müşteri hizmetleriyle konuşun,yeni bir numara isteyin.

Operatöre durumu anlat ve bunları göster. Yeni numara versinler. Vermeden önce normalde bilgilendirmeleri gerekiyor ama yapmıyorlar. Bende de benzer bir numara var, hatta önceden rahat 5 kişi kullanmış. Nereye gitsem başka biri oluyorum. Ara sıra hala bankalar ya da uçak şirketleri mesaj atıyor. Benimki bu kadar rahatsız edici bir durum değil sonuçta emlak işinde olan bir numara yüzlerce kişinin elindedir.

Suriyeliden hat falan mı aldınız hocam.

Operatörler hatlarını iptal eden müşterilerinin numaralarını yıllar sonra tekrar numara satış havuzuna eklerler, dolayısıyla kullanılmış bir hattı tekrar satabilirler. Ancak genellikle tekrar satışa sunulan hatlar kullanıma kapatılalı yıllar geçmiş olur ve bu yüzden hattın eski sahibinin tanıdıklarının araması durumu oldukça nadir yaşanır. Sizin, eğer yanlış anlamadıysam, sanki bu hattın eski sahibini hattını dün kapatmış gibi eski sahibinin tanıdıkları ve banka hesaplarıyla ilgili aramalar ve kısa mesajlar almanız ilginçmiş. Bu durumda bu şikayetinizi operatörünüze iletebilir, dilerseniz numaranızı değiştirebilirsiniz.

Boşuna uğraşmayın, hattı kapatmak haricinde bir şey yapamazsınız. Ben son 10 yılda 2 hat aldım, 2013 de ilk aldığım hat anladığım kadarıyla borç batağına batmış bir adamındı çünkü bir sürü banka, avukat vs mesaj atıp duruyordu. 2020 de de yine Turkcell'den hat aldım, bayideki adama sordum, yine aynı durum olur mu dedim, o da biz bile bilemeyiz, tamamen şans işi dedi. Ama şansım tam tuttu, bu da suriyelinin çıktı. İlk aylarda wp üzerinden bir sürü Suriyeli mesaj atıyordu, engelle engelle derken zar zor kurtuldum. Babam da yeni hat aldı, şansına aldığı hattı kimse arayıp sormadı ama hattını alan kişi benim whatsapımda, telegramımda otomatik olarak eklendi. Bazı arkadaşlar "operatörler yıllar sonra iptal edilen numaraları havuza eklerler" gibi şeyler demiş ama yıllar falan değil, olsa olsa 3-5 ay içinde babamın hattını alan kişinin profil bilgileri wp ye otomatik olarak düştü. Bu konuda işler kim kime dum duma yürüyor maalesef. Geçen yıl TV de didem arslana bir adam çıkmıştı, adam hat almış, hat açılır açılmaz bir sürü insan arayıp küfürler tehditler yağdırmış, hat bir dolandırıcınınmış. Adam bu sebeple mağdur olmuş yardım istiyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı