Yeni toplama bilgisayar açılmıyor

latifseri

Hectopat
Daha fazla  
Yeni topladığım bilgisayarımı çalıştırdığım zaman işlemci fanı saniyelik dönüp duruyor, tüm parçaları yeni satın aldım, yanlış bir şey yaptığımı da düşünmüyorum. Her şeyi tek tek çıkarıp taktım. RAM slotunun yanındaki beyaz LED'ler var, 4 adet onlar yanıp sönüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum biraz bekledin mi? Yeni toplanan bilgisayar ilk çalışma esnasında kapanıp açar kendini bir kaç kere.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni topladığım bilgisayarımı çalıştırdığım zaman işlemci fanı saniyelik dönüp duruyor, tüm parçaları yeni satın aldım, yanlış bir şey yaptığımı da düşünmüyorum. Her şeyi tek tek çıkarıp taktım. RAM slotunun yanındaki beyaz LED'ler var, 4 adet onlar yanıp sönüyor.
Anakarta zarar vermemişinizdir umarım anakartının kitapçığından yanan ledin neden yandıgı yazıyor olabilir ona bi göz atın.

Ram sorunlu gelmiş olabilir dostum. 0 bile olsa mümkün.
Bende ilk olarak ram zannettim ama değil herhalde
Anakarta zarar vermemişinizdir umarım anakartının kitapçığından yanan ledin neden yandıgı yazıyor olabilir ona bi göz atın.
Kitapçıkta :) oranın ne olduğunu öğrendim yavaş yavaş çözdüm gibi bakıyorum daha şuan
Parçaları yazarmısın? Herşey doğru olduğuna emin misin? Bir bilgisayarcıya götür istersen. Ayrıca nerden aldın?
Valla tekrar tekrar kontrol ettim hepsini az çok anlarım da :) demek ki bilmiyormuşuz onu öğrendik parça parça aldım ana kart vatan işlemci ram kasa Hepsiburada
Arkadaşlar çözdüm CPU -pwr1 pin eksikti altta kalmış 8 pin taktım çözdüm :) teşekkür ediyorum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı