Yeni toplanan bilgisayar açılmıyor

beratdndr

Hectopat
Dün gelen bilgisayar parçalarıyla PC'mi topladım. Eksiği yok eminim ama kasayı güce bağlayınca RAM'in RGB'si ve ekran kartının LED'i yanıyor. Güç tuşuna basınca ise kasanın RGB fanları yanıp sönüyor fakat kasa fanı, CPU fanı, ekran kartı fanı gram hareket etmiyor, RAM'lerin RGB'leri kapanıyor. Anakartta kırmızı bir ışık yanıp sönüyor çözümünü bilen var mı? Bu dediğim hareketlenme 0.5 SN falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence ekran kartini sokup ( eger dahili GPU varsa CPU da ) , RAM'lerden de 1 tanesini sokup test edebilirsin. Ozellikle 24 pin mobo guc kablosuyla CPU ya guc veren 12/8 pinin duzgun baglandigina dikkat et. 24 pin icin biraz fazlaca kuvvet kullanman gerekebilir. PSU ya da dogru baglanip baglanmadigini kontrol edebilirsin. Diskleri de cikarabilirsin, BIOS ekranini gormene engel degil disk olmamasi.

0.5 saniye demenden ben kritik bir komponentin ya bozuk oldugunu ya da guc alamadigini dusunuyorum.

Monitoru direkt anakarta baglayip, GPU yu cikartip, RAM kitlerinden de yalnizca birini takip PSU baglantilarini test edip bir daha dene bence.

24 pin kablosu anakarta tam oturmuyor. Gereksiz seviyede güç harcıyorum ama oturmuyor biraz daha bastırsam anakart elimde kalıcak diye korkuyorum.
Bence ekran kartini sokup ( eger dahili GPU varsa CPU da ) , RAM'lerden de 1 tanesini sokup test edebilirsin. Ozellikle 24 pin mobo guc kablosuyla CPU ya guc veren 12/8 pinin duzgun baglandigina dikkat et. 24 pin icin biraz fazlaca kuvvet kullanman gerekebilir. PSU ya da dogru baglanip baglanmadigini kontrol edebilirsin. Diskleri de cikarabilirsin, BIOS ekranini gormene engel degil disk olmamasi.

0.5 saniye demenden ben kritik bir komponentin ya bozuk oldugunu ya da guc alamadigini dusunuyorum.

Monitoru direkt anakarta baglayip, GPU yu cikartip, RAM kitlerinden de yalnizca birini takip PSU baglantilarini test edip bir daha dene bence.

24 pin kablosu anakarta tam oturmuyor. Gereksiz seviyede güç harcıyorum ama oturmuyor biraz daha bastırsam anakart elimde kalıcak diye korkuyorum.

Ryzen varsa GPU yu cikarma sansin yok, dahili GPU yok onda. O halde ustteki arkadasin dedigi gibi bir fotografini at bakalim 24 pin nasil oturmus.
Su sekilde bi klips olur 24 pin baglantisinda, o klips gecene kadar bastirmalisin.
1564044502535.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı