Yeni toplanacak sisteme eski sistemdeki SSD takılırsa sıfırlamak gerekir mi?

wudyx

Femtopat
Daha fazla  
Selam,
Eski sistemimde 5600X-RTX 3080 kullanıyordum. Yeni bir sistem satın aldım fakat sistemi satın alırken SSD de satın almadım.
Yarın bilgisayarı kurarken eski bilgisayarımda kullandığım XPG Gammix S70 Blade 1TB SSD'mi, 7800x3D-4080 Super olan yeni sistemime takacağım. Sorum şu ki;
SSD'mi sıfırlamazsam driver sorunu yaşar mıyım yani kurulum esnasında sorunsuz gitse bile sonradan yazılımda sorun yaşar mıyım yoksa taktıktan sonra ekran kartını ve işlemcinin yazılımı indirmem yeterli olur mu?
İnternetim yavaş olduğu için SSD'mi sıfırlamak istemiyorum. Eğer ileride veya şimdi sorun yaşatacaksa oraya gittiğimde direkt BIOS'ta format attırayım. Yeni sistemimde sorun yaşamak istemiyorum. Bilgisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,
Eski sistemimde 5600X-RTX 3080 kullanıyordum. Yeni bir sistem satın aldım fakat sistemi satın alırken SSD de satın almadım.
Yarın bilgisayarı kurarken eski bilgisayarımda kullandığım XPG Gammix S70 Blade 1TB SSD'mi, 7800x3D-4080 Super olan yeni sistemime takacağım. Sorum şu ki;
SSD'mi sıfırlamazsam driver sorunu yaşar mıyım yani kurulum esnasında sorunsuz gitse bile sonradan yazılımda sorun yaşar mıyım yoksa taktıktan sonra ekran kartını ve işlemcinin yazılımı indirmem yeterli olur mu?
İnternetim yavaş olduğu için SSD'mi sıfırlamak istemiyorum. Eğer ileride veya şimdi sorun yaşatacaksa oraya gittiğimde direkt BIOS'ta format attırayım. Yeni sistemimde sorun yaşamak istemiyorum. Bilgisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi Sosyaller.

Gerek yok direkt kullanabilirsin. Sadece ekran kartın yani donanım yönünde yükseltme olduğu için haliyle gerekli olan sürücüyü yani ekran kartını indirmen yeterlidir.

Geri
Yukarı