Yeni Toplanan bilgisayar aniden kapanıyor !

canpatos007

Hectopat
Daha fazla  
  • Amd fx 8350
  • Hd 7950 ekran kartı 3gb 384bit
  • 8 gb corsair 1866mhz ram
  • Talon kasa ,750 W silver
  • anakart Asus M5A97 EVO AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133 MHZ (O.C) SATA 3.0 vs

Alalı 2 gün oldu napmam gerek? Bazı arkadaslar cpu ısınıyor diyor. Bazen bilgisayardan sesler geliyor aniden fişi cekilmiş gibi kapanıyor. Geri götürsem (2 gün oldu) bozuk parçaları deiştirirlermi ...

Windows puanlamasına sokuyorum. Birden Cpu ısısı 68 oluyor ve mousu hareket ettirirsem aniden fiş cekilmiş gib kapanıyor.
Puanlama yaparken bir parçadan ses geliyor.
Bazen mavi ekran hatası geliyor System service exception ...

Bilgisayarı alalı 2 gün oldu vatan bilgisayardan topladım :(

Sorun hangi parçada? Güç kaynagında mı, RAM'de mi ekran kartında mı CPU'da mı, soğutmada mı ?
Nedense Talon bilgisayar o kadar cok soguk hava veriyor ki donuyorum :( CPU ısınması cok saçma. CPU özel soğutucu aldım Coler masterin :( Neden böyle oluyor ya ?

Garanti belgeleri ve parçaların kutuları yanımda :(

asd.gif

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geri vermek istersen, parçaları geri almak zorundalar. Buna karışma hakları yok. Soruna gelirsek de parçalar uyumsuz olmuş olabilir, O.C yaptıysan geri olmanı öneririm, başkalarının dediği gibi yeterli soğutma yoktur, ramlar ısınıyordur falan. Unutma, sen bir şey yapmadığına göre parçalara almak zorundalar. Kolay gelsin.

Öncelikle geri vermek istersen, parçaları geri almak zorundalar. Buna karışma hakları yok. Soruna gelirsek de parçalar uyumsuz olmuş olabilir, O.C yaptıysan geri olmanı öneririm, başkalarının dediği gibi yeterli soğutma yoktur, ramlar ısınıyordur falan. Unutma, sen bir şey yapmadığına göre parçalara almak zorundalar. Kolay gelsin.
Ama bu kadar ısınması normalmi :(( :(( Parcaların bozuk olma ihtimali yok mudur ?İşlemciyi iyi otuttramamış flan ?
İlk defa bilgisayar dizdim ve bu kadar sorunum var ya :( Kasadan buz gibi hava geliyor ayaklarım donuyor vallahi :( İşlemcinin bozuk olma ihtimali falan olamaz mı ?

O.C yaptıysan anakartın zarar görmüş olabilir ve güç kaynağı yetersiz kalmış olabilir, CPU fanı doğru yere takılmamış olabilir veya tam oturmamış olabilir. En son olarak, ilk defa diziyormuşsun zaten parçaları doğru bir şekilde taktığını da kontrol et. Kolay gelsin.

O.C yaptıysan anakartın zarar görmüş olabilir ve güç kaynağı yetersiz kalmış olabilir, CPU fanı doğru yere takılmamış olabilir veya tam oturmamış olabilir. En son olarak, ilk defa diziyormuşsun zaten parçaları doğru bir şekilde taktığını da kontrol et. Kolay gelsin.
Parcaları ben takmadım ordaki arkadaslar taktı :p Saolun cevabınız için.

Termal macunun soğutucunun içinden çıkması lazım. Eğer sana verilen kutularda yoksa gittiğinde bir güzel fırça at, sonra da termal macununu iste.

Vallahi benim şu anki bilgisayarım en az 60 derece oluyor açılır açılmaz. Oyuna girince 90derece oluyor ve kapanıyor. Arkadaşların dediği gibi, termal macun en önemli şeylerden biridir. Şöyle düşünün, 8. sınıf veya lise bilgileriniz aklınızda ise metaller ve ametaller vardır. Soğutucuyu ametal (ısıyı falan iyi iletmeyen) olarak düşünün. Metali ise termal macun, çok iyi ileten gibi. Bilemem anlatabildim mi :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı