Yeni toplanan bilgisayarda görüntü gelmiyor

Finn Mcmissile

Hectopat
Makaleler
1
Yeni PC aldım, ekran kartı takılmamış halde geldi ve takarken bayağı bir uğraştım ama oldu. PC'yi çalıştırdığımda ekran kartında hiç tık yok. Hareket etmiyor. Diğer fanlar dönüyor ve ışık veriyor. DP kablosu kullandım. Windows kurmadım ancak yine de bir BIOS ekranı gelmesi lazım sanki. Ne yapmalıyım?

Ekran kartını takarken bir sıkıntı olmuş olabilir mi ya da hdmi mi kullanmam lazım?

Yeni PC aldım, ekran kartı takılmamış halde geldi ve takarken bayağı bir uğraştım ama oldu. PC'yi çalıştırdığımda ekran kartında hiç tık yok. Hareket etmiyor. Diğer fanlar dönüyor ve ışık veriyor. DP kablosu kullandım. Windows kurmadım ancak yine de bir BIOS ekranı gelmesi lazım sanki. Ne yapmalıyım?

Ekran kartını takarken bir sıkıntı olmuş olabilir mi ya da HDMI mi kullanmam lazım?

Tam oturmamış olabilir ekran kartı tırnak açtınızmı

Sistem ilk toplandığında görüntü vermez biraz bekleyin bilgisayar kendisini yeniden başlatacak birkaç dakika boyunca ve sonunda ekranda uyarı mesajı verecek F1 tuşuna basıp BIOS ekranını görmeniz lazım.

Ekran kartını takarken bir sıkıntı olmuş olabilir mi ya da hdmi mi kullanmam lazım?
Bilgisayar parçaların ve kasanın fotoğrafı olmadan müneccimoloji kullanarak; güç kablosunu taktın mı ekran kartının?

Sistem parçalarınızı (kasanız, Ekran kartınız, anakartınız, işlemciniz, psunuz) biz bilemeyiz onları yazmanız gerek.

HDMI kablosu ile bağlamayı denediniz mi?
Deneyeceğim hocam birazdan.

Ssd'yi 1 tb yaparak aldım hocalarım.

Dp kablosunu direk kasaya taktım bu arada

PSU besleme kablosu tam oturdu mu?
Hocam oturmasa ışık gelmezdi sanırsam.

Dediğim gibi ekran kartı sanki çalışmıyor. Yanlış birşey var mı?

Dosya Ekleri

• 20230626_145006.jpg
    20230626_145006.jpg
    159,9 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı