Yeni Toplanan PC'de Monitöre Görüntü Gelmiyor

Harry Ahmet

Hectopat
Sistemi topladım. Her şey düzgün gibi fanlar sorunsuz dönüyor. İşlemci fanıda sorunsuz dönüyor. Anakartda sürekli bir sarı ışık yanıyor. Monitöre görüntü gitmiyor yani siyah ekran. VGA kablosunu çıkardığım zaman monitörde ingilizce kablo takılı değil yazısı alıyorum. Kabloyu bağladığım gibi siyah ekran oluyor monitör. Mouse klavye denedim çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerinizi doğru taktığınıza eminmisiniz? Anakart kitapçığına uygun takın. Eğer doğru takılıysa yerlerini değiştirmeyi deneyin. Yine olmazsa tek RAM ile bütün slotları deneyin.

G5400, H310M-D, 2400MHz 8GB Corsair RAM, High Power 500W PSU.

RAM'lerinizi doğru taktığınıza eminmisiniz? Anakart kitapçığına uygun takın. Eğer doğru takılıysa yerlerini değiştirmeyi deneyin. Yine olmazsa tek RAM ile bütün slotları deneyin.
Doğrudan kastınız nedir? Herhangi bir şekilde bastırıp "çıt" sesini duyduktan sonra
düzgün takılmış olmuyor mu?

Sistemin ne? VGA kablosunu ekran kartına mı takıyorsun?
VGA kablosunu Anakartdaki VGA portuna takıyorum. Ekran kartım yok.

Aynı sorun bende de var bu sorun genellikle RAM'lerden kaynaklanıyor ya slotta ya da RAM'de sorun olabilir.

PC'yi TV'ye tak görüntü gelir ise driver yükle sonra monitöre tak Pc'yi, ben böyle yapmıştım.

Malesef doğru şekilde bastırıp "çıt" sesini duyunca doğru takılmış olmuyor. Tek RAM'iniz varsa ve anakartınızda 4 RAM slotu varsa eğer doğru slota takmazsanız görüntü elde edemezsiniz. Aynı şekilde iki RAM slotlu anakartta da tek RAM'iniz varsa anakartınızın kitapçığında belirtilen slota takmadığınız takdirde bu şekilde görüntü alamazsınız. Yani kısaca doğru şekilde bastırıp "çıt" sesinden ibaret değil malesef. Dediğim adımları tek tek uygulayın.

Ek olarak RAM'leriniz sıfır alınmış olması arızalı olmayacağı anlamına gelmez. Üretim hatası olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı