Yeni toplanan sistemde görüntü gelmiyor

Aklıma pek bir şey gelmiyor böyle uzaktan da anlayıp çözmek zor. Kasa içini dizerken bilgili kişi dahilinde yaptınız demi? PSU dan gelen 8 pin işlemci güç bağlantısını falan yaptınız mı bence kasa içi kablolamayı tekrar bir gözden geçirin tam oturmuş mu iyice bakın. Bu arada soğutma fanlarını Cha_FAN yazan pinlere bağlaman gerekiyor aynı girişte farklı pinler var onlara bağlarsan olmaz.

Düşünüyorum da BIOS güncellenmemiş olma ihtimali de var. Son bir şey önereceğim yukarıdaki her şeyi yaptıktan sonra RAM leri çıkartıp mermerin üstüne koyun. 10-15dk bekletin. Sistemin elektriğini tamamen kesin fişi çıkarın. Bu haldeyken RAM leri takın sonra fişi takıp elektrik verin. Güç düğmesine basın yine görüntü gelmezse ekran kartını söküp anakarttan görüntü almayı deneyin.

Tüm bunlardan netice alamazsanız BIOS güncelleme için satın aldığınız yere gönderin.

İşlemci fan vidalarını gereğinden fazla sıkmanın görüntü aktarımında soruna sebep olduğu söyleniyor bunu da gözden geçirin.

Aklıma pek bir şey gelmiyor böyle uzaktan da anlayıp çözmek zor. Kasa içini dizerken bilgili kişi dahilinde yaptınız demi? PSU dan gelen 8 pin işlemci güç bağlantısını falan yaptınız mı bence kasa içi kablolamayı tekrar bir gözden geçirin tam oturmuş mu iyice bakın. Bu arada soğutma fanlarını Cha_FAN yazan pinlere bağlaman gerekiyor aynı girişte farklı pinler var onlara bağlarsan olmaz.

Düşünüyorum da BIOS güncellenmemiş olma ihtimali de var. Son bir şey önereceğim yukarıdaki her şeyi yaptıktan sonra RAM leri çıkartıp mermerin üstüne koyun. 10-15dk bekletin. Sistemin elektriğini tamamen kesin fişi çıkarın. Bu haldeyken RAM leri takın sonra fişi takıp elektrik verin. Güç düğmesine basın yine görüntü gelmezse ekran kartını söküp anakarttan görüntü almayı deneyin.

Tüm bunlardan netice alamazsanız BIOS güncelleme için satın aldığınız yere gönderin.
Dostum çok teşekkür ederim. Kablo girişlerini kontrol etmiştim fakat CPU 8 pin çok göz önünde olmadığı için es geçmişim. Kontrol ettiğimde yuvasına tam oturmamıştı. Şu an için görüntü alabiliyorum. Tüm arkadaşlara ilgileri ve önerilerinden ötürü teşekkür ederim.

Rica ederim 😊

Böylelikle üye olduğum ilk gün şurada birisine bir faydam dokundu ya tamam 😄
Aklıma geldi gözümde canlandırdım dedim işlemci pinini atlamış olabilir diye 🙃

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı