Yeni toplanan PC'ye Windows 10 kurmak

cChef

Decapat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Aklıma takılan bir soru var onu size sormak istedim. Şimdi ben yeni PC toplamak ve montajını evde kendim yapmak istiyorum ancak şu an bir PC olmadığı için ve etraftan da USB'ye Windows 10 atamayacağım için sorunlar yaşıyorum. Bildiğim kadarıyla yeni toplanan PC işletim sistemi olmadığı için BIOS'dan öteye gitmiyor. Yanlış biliyor da olabilirim. Şimdi bunun bir yolu yok mu? İnternete erişemez miyim? Benim amacım internete erişip Windows 10 indirip USB'ye Rufus ile yazdırmak. İşletim sistemi olmadan bunu yapabilir miyim? Umarım sorumu anlatabilmişimdir. Bir de bildiğime göre yeni PC FreeDOS olarak açılıyormuş bu doğru mu? Doğru ise o şekilde internete erişip Windows indirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, evet FreeDOS olarak açılır. Hiçbir işletim sistemi olmadığı için bir işlem de yapamazsınız. Kurulum için farklı bir bilgisayar kullanmaktan başka bir çareniz yok gibi gözüküyor. En basitinden bir internet kafede bile halledebilirsiniz aslında.

İ
Merhaba, evet FreeDOS olarak açılır. Hiçbir işletim sistemi olmadığı için bir işlem de yapamazsınız. Kurulum için farklı bir bilgisayar kullanmaktan başka bir çareniz yok gibi gözüküyor. En basitinden bir internet kafede bile halledebilirsiniz aslında.
İnternet kafeye gittim hız testi yaptım 2mbps çıktı. Windows 10 1903 indirmeye çalıştım Chrome dan indirme süresine baktım kaçtı hatırlamıyorum ama 10 küsür saat vardı. Bu kadar uzun bekleyemem. Windows CD alsam öyle kursam sonra da en güncel sürümü indirip kursam nasıl olur? BIOS dan CD ile Windows nasıl kurulur?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Hocam anlatmış adam internet kafeye gidip yapabilirsin.

Android cihazınız varsa OTG ile USB'yi takıp ISO yazdırabileceğiniz uygulamalar vardı. Ama bilgisayardan yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Geri
Yukarı