Yeni toplanan sisteme Windows kurmak

bixenta

Hectopat
Bi konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Bir sistem kuruyorum fakat HDD almadım ve eskisini kullanacağım. Sabit diskimi en son Windows 10 formatlamıştım ve içinde sadece ses sürücüsü yüklüydü (C-Media). Elimde ise Windows 8 format DVD'si var. Sizce parçaları kasaya taktığımda Windows 8 kurup 10'a mı yükseltmeliyim, yoksa HDD'mde kurulu olan Windows 10 ile açıp ses sürücüsünü kaldırıp yenisini mi kurayım veya ayarlardan Windows'u sıfırlayayım mı? Hangi seçenek daha sorunsuz kurulum sağlar? Önceki anakartımda ses sorununu çok fazla çektiğim için yine olması korkusu var içimde. Tedirginim bu yüzden. Ayrıca elimde farklı bir sistem olsaydı taşınabilir belleğe Windows 10 ISO dosyası atıp formatlardım fakat maalesef bu şansım da yok. Şimdiden teşekkürler.
Ayrıca Anakart: GA-A320M-H

Son düzenleyen: Moderatör:
1 tane flashdisk hazırlayın. İçine Windows 10 kurun. Yukarıda belirttiklerinizin herhangi 2'sini Windows 10 yüklerken biçimlendirebilirsiniz zaten. 👍
Doğru anladıysam HDD'de varolan windows ile başlatıp ordan flashdisk hazırlayıp temiz kurulum yapmamı söylüyorsunuz değil mi? Çünkü evimde flashdisk hazırlayabileceğim farklı bir sistem olmadığını söylemiştim ve bulunduğumuz durumda bir yerden temin edebilmek zor.

Windows 10 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) İndir USB bulmalısın dostum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Windows 10 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) İndir USB bulmalısın dostum.

USB var ama içi boş onu formata hazır hale getirmek için de bilgisayarı açmam gerekiyor 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı