Yeni toplanan sistem açılmıyor

Huzuni

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bir sistem topladım. Video izleyerek buradan yardım alarak her şeyi yaptım. Ama açılmıyor. Sistemim:

Ryzen 5 3600
MSI B450M PRO Max
Sanddisk Ultra 500GB M.2 SSD
HyperX Fury RGB 16 GB RAM
MSI Armor GTX 1060 6 GB
Ranker Cygnus V2 kasa
Sharkoon 650W PSU.

Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    222,3 KB · Görüntüleme: 86
  • image.jpg
    image.jpg
    294,7 KB · Görüntüleme: 90
  • image.jpg
    image.jpg
    111,6 KB · Görüntüleme: 84
  • image.jpg
    image.jpg
    212,8 KB · Görüntüleme: 82
Bu şekilde pek bir şey görünmüyor, Kasaya giden tüm kabloları çıkartıp ana kart üzerindeki Power Switch pinlerine elle kısa devre yaptırın. Açılmazsa başka bir sorun var demektir. Açılırsa sorun kasa kablolamasında ya da direkt olarak kasa kablolarındadır. Kısa devreyi basitçe iki pinin arasına tornavida sokarak yapabilirsiniz. Korkmanıza gerek yok, güç düğmesi de tam olarak bunu yapar.

Kardeşim benim de bir ara başıma gelmişti :D Type-C kablosunu tam takılmamıştı yani :D yanlışta takmış olduğumdan dolayı :D sistem güç vermedi açılmadı sendede büyük ihtimalle bir kablo ya tam oturmamış ya da :D ters takmış olabilirsin:D

Type-C kablosu ne abi.

Eğer anakart destekliyorsa ya da kasanda Type-C girişi olan port oraya kablo takılıyor.:D mini USB gibi bir şey yani:D hızlıdır ama:D yani sende olmayabilir ama herhangi bir kablon ters ya da tam oturmazsa PSU korumaya alıyor kendini güç vermiyor sisteme:D

Dosya Ekleri

• 41ZhBZEsTaL._AC_SY780_.jpg
    41ZhBZEsTaL._AC_SY780_.jpg
    25,2 KB · Görüntüleme: 26
  • indir.jpg
    indir.jpg
    2,8 KB · Görüntüleme: 17
Eğer anakart destekliyorsa ya da kasanda Type-C girişi olan port oraya kablo takılıyor.:D mini USB gibi bir şey yani:D hızlıdır ama:D yani sende olmayabilir ama herhangi bir kablon ters ya da tam oturmazsa PSU korumaya alıyor kendini güç vermiyor sisteme:D
tüm kabloları çıkarıp tekrar taktım. Olmuyor

Tüm kabloları çıkarıp tekrar taktım. Olmuyor.

Anakartın BIOS pilini cıkartıp bir de öyle denesene bir de RAM'leri eğer iki taneyse ilkini anakartta dım 2 slotunu ikinciyide dım dört slota tak tam oturduğundan emin ol. Gerçi iki slotun varmış ondan değildir PSU üzerinden kabloları tam taktığından emin ol tam oturmamış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı