Yeni toplanan sistem Ethernet takılmasına rağmen internete bağlanmıyor

Kadir Berat

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar ben kendime yeni bir bilgisayar topladım. Montajını işi bilenlerle yaptım ama emin değilim doğru yaptıklarından. Bilgisayarı açtım BIOS açıp bakınca korktuğum için bir de anlamadığım için BIOS'un güncel olup olmadığını anlayamadım. RAM'lerin frekansını 3200 fakat XMP olayından da anlamadigim icin yapamadım. Bu işi yapmadan direkt Windows 10 kurdum ağ yerine gelince hiçbir şey çıkmadı. Ethernet'i takmama rağmen internet bağlanmıyor kabloyu okumuyor kabloyu taktım kablo yok gözüküyor dünya engel başka bir konu ise monitörüm 165 Hz monitörüm var ama monitörün görüntü ayarlarına gelince sadece 64 herz olarak gözüküyorum anakart modelim.
H610mh en son güncel sürümünü bana yazar mısınız bir de nasıl güncelleyeceğimi yazarsanız çok sevinirim monitörün kasam internette hiçbir şekilde bağlanmıyor ve internetsiz hiçbir şey yapamıyorum bu işlerde çok iyiyseniz ve bana yardımcı olmak isterseniz numaramı atarım görüntülü konuşuruz. O kadar para verdim hepsi bir hiç icin miydi emeklerimin karşılığını almak için sizden yardım istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Anakartın Biostar H610MH midir?

Telefonunu bilgisayara bağlayarak interneti kullanmayı denedin mi?
Ya da farklı Ethernet kablosu kullanarak problemin kablodan mı yoksa Ethernet kartından mı olduğunu çözebilmek gerekir.
Öteki problemler kolay;

Eğer BIOSTAR H610MH kullanıyorsan aşağıda bıraktığım video izleyerek BIOS güncellemeni yapabilir ve XMP ayarlarını güncelleyebilirsin.

BİOS güncel olanı buradan indirebilirsin :

İzleyerek ayarlarını güncelleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam driverları kurmanız lazım. Windows update çoğunu kendisi kuruyor genelde ama aygıt yöneticisine girip kontrol edin.

Öncelikle anakartın BIOSTAR H610mh midir?

Telefonunu bilgisayara bağlayarak interneti kullanmayı denedin mi?
Ya da farklı Ethernet kablosu kullanarak problemin kablodan mı yoksa Ethernet kartından mı olduğunu çözebilmek gerekir.
Öteki problemler kolay;

Eğer BIOSTAR H610mh kullanıyorsan aşağıda bıraktığım video izleyerek BIOS güncellemeni yapabilir ve XMP ayarlarını güncelleyebilirsin.

BIOS güncel olanı buradan indirebilirsin:

İzleyerek ayarlarını güncelleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sorun kabloda değil ama Ethernet soketindede olduğunu düşünüyorum anakarttani kablo yanlış yere takılma sonucu olabilirimi bir de bana BIOS güncelleme videosu atmışsın ama PC inte bağlanmıyor ben nasıl gidip de indirip guncelleyeceğim.

Geri
Yukarı